CONTEXPERT recrutează avocaţi stagiari

CONTEXPERT recrutează avocaţi stagiari pentru activitatea internă.

CERINŢE
– membru al Baroului Bucureşti, promoţia anului 2020;
– cunoştinţe juridice în următoarele arii de practică: drept civil, drept societar, insolvenţă;
– cunoaşterea limbii engleze la nivel avansat;
– capacitatea de a respecta termenele limită;
– capacitatea de a gestiona mai multe taskuri simultan;
– experienţa anterioară – reprezintă un avantaj.

RESPONSABILITĂŢI
– gestionarea contractelor comerciale şi a altor documente juridice (întocmiri, modificări, revizuiri, arhivare contracte);
– întocmirea informărilor legislative aplicabile în aria de activitate a societăţii;
– participarea la negocierea / renegocierea clauzelor generale din contractele comerciale;
– reprezentarea societăţii în relaţia cu Oficiul Registrului Comerţului şi la alte instituţii ale statului.

CUM SĂ APLICI
Aşteptăm CV-urile voastre la adresa: [email protected]

CINE SUNTEM
Membră a organizaţiei HLB International, Contexpert este o companie de top care oferă, servicii de audit, contabilitate, consultanţă fiscală, salarizare şi inventariere.

CE OFERIM
– mediu de lucru modern şi dinamic;
– oportunitatea dezvoltării profesionale;
– evenimente corporate.

* Anunțul expiră la data de 17 februarie 2021