POPESCU TRAIAN recrutează avocaţi stagiari

CABINET INDIVIDUAL DE AVOCAT POPESCU TRAIAN recrutează avocaţi stagiari care au promovat examenul de admitere în profesia de avocat în anul 2020.

Cabinet individual de avocat – Popescu Traian este format dintr-o echipă tânără și dinamică de avocați ce își desfășoară activitatea preponderent în domeniul dreptului penal al afacerilor și al dreptului civil, bucurându-se de o vastă clientelă.

Suntem o echipă ce se dezvoltă constant, adaptându-se în permanență la noutățile din lumea juridică, pentru a veni întotdeauna în întâmpinarea nevoilor clienților.

PRINCIPALELE RESPONSABILITĂŢI
– redactarea cererilor de chemare în judecată, a întâmpinărilor, a contestațiilor, a notelor de şedinţă, concluziilor scrise, căilor de atac etc.;
– asistența și reprezentarea juridică a clienților în fața instanțelor, a organelor de urmărire penală și a altor instituții publice;
– research.

CERINȚE
– cunoştinţe temeinice în domeniul juridic;
– acurateţe în exprimare și în redactarea documentelor;
– cunoştinţe operare PC;
– seriozitate, motivație, respectarea deadline-urilor;
– foarte bune abilităţi de comunicare şi lucru în echipă.

OFERIM
– atentă îndrumare a unor avocați cu vastă experiență;
– mediu propice de dezvoltare;
– lucru într-o echipă tânără, dinamică şi motivată.

Persoanele interesate pot trimite CV-ul și scrisoarea de intenție pe adresa e-mail: [email protected]
Persoanele selecţionate vor fi contactate telefonic pentru interviu.

* Anunțul expiră la data de 26 aprilie 2021