MUSLIU & ASOCIAȚII recrutează avocați definitivi

MUSLIU & ASOCIAȚII recrutează avocați definitivi.

CANDIDAȚII VOR TREBUI SĂ ÎNDEPLINEASCĂ URMĂTOARELE CONDIȚII
– să dețină calitatea de avocat definitiv;
– să aibă cunoștințe juridice temeinice, abilități analitice precum și ambiție și integritate;
– să aibă cunoștințe avansate de operare în Microsoft Office (inclusiv Excel);
– este obligatorie cunoaşterea limbii engleze la nivel avansat, scris şi vorbit – limbaj juridic;
– cunoștințele în materia dreptului concurenței și/sau protecția datelor cu caracter personal (GDPR) constituie un avantaj.

Dacă îndepliniți condițiile și sunteți interesați să vă alăturați echipei noastre, vă rugăm să ne transmiteți CV-ul dumneavoastră (inclusiv foto), însoțit de o scrisoare de intenție la adresa de e-mail: [email protected]

* Anunțul expiră la data de 31 ianuarie 2022

STAN ELISABETA LAW OFFICE recrutează avocat stagiar

STAN ELISABETA LAW OFFICE recrutează avocat stagiar.

CRITERII DE SELECȚIE
– cunoștințe de limba engleză, scris şi vorbit;
– cu experiență în domeniul juridic.

CANDIDATUL IDEAL
– limba engleză avansat;
– bune cunoștințe de operare PC (Microsoft Office, e-mail, scanare documente);
– punctual, organizat, perseverent;
– cunoștințe temeinice de drept civil, procedură civilă, drept societar, drept imobiliar, dreptul construcțiilor, drept fiscal, dreptul muncii;
– experiența în domeniul achizițiilor imobiliare constituie un avantaj;
– abilităţi de a lucra independent, cât şi în echipă.

DESCRIEREA JOBULUI
– documentare juridică și transmitere de informații cu privire la modificările legislative;
– redactare contracte, acte adiționale, opinii legale;
– redactare plângeri, acțiuni, cereri de apel, întâmpinări;
– depunere mențiuni și înfiinţări de societăți la registrul comerțului;
– recepționare și transmitere corespondență;
– redactare documente:e-mailuri, adrese, notificări, acțiuni, somații de plată etc.;
– traducere documente;
– întocmire documentații pentru obținere avize și autorizații;
– legalizare, apostilare și supralegalizare documente.

DESCRIEREA COMPANIEI
STAN ELISABETA LAW OFFICE este un cabinet de avocatură care activează pe litigii și consultanță în următoarele domenii: drept civil, dreptul afacerilor, drept imobiliar, drept fiscal, dreptul construcțiilor, dreptul muncii şi drept administrativ.
Informații detaliate despre cabinetul de avocatură se găsesc pe website-ul www.lex.ro

Aşteptăm CV-ul tău la adresa de e-mail: [email protected]

* Anunțul expiră la data de 29 decembrie 2021