THE ASSOCIATES | Dumitrescu Ilie & Asociații recrutează avocat junior

THE ASSOCIATES | Dumitrescu Ilie & Asociații recrutează avocat junior cu 1 până la 3 ani experiență.

CERINȚE
– minim 1 an de experiență în litigii și consultanță comercială;
– experiență în achiziții publice constituie un avantaj;
– cunoștințe solide de drept civil și drept comercial;
– fluență în limba engleză, atât scris cât și vorbit, reprezintă un avantaj;
– pasionat de muncă de înaltă calitate, motivat de tranzacții complexe, eficient, flexibil și adaptabil;
– abilitatea de a lucra independent și eficient, precum și în cadrul unei echipe, implicând o colaborare extinsă cu alți avocați și personalul suport;
– abilități de cercetare și analiză juridică;
– excelente abilități de comunicare, atât în scris, cât și în vorbire;
– dorință puternică de acumulare cunoștințe și experiență.

RESPONSABILITĂȚI
– asistarea avocaților seniori în consultanța comercială și litigii;
– participarea la redactarea documentelor juridice, inclusiv contracte și opinii legale;
– cercetarea legislației și jurisprudenței relevante;
– participarea la ședințe de echipă și colaborarea cu colegii pentru soluționarea problemelor juridice;
– prezentarea în instanță sub supravegherea avocaților seniori, sau independent;
– menținerea unui nivel înalt de profesionalism și confidențialitate.

CE OFERIM
– oportunitatea de a lucra într-un mediu juridic stimulant și provocator, într-o echipă dinamică, unde a fi creativ și pro-activ este unul dintre cele mai bune atuuri;
– participare la tranzacții comerciale complexe și diverse;
– dezvoltare profesională continuă prin programe de formare și mentorat;
– pachet salarial competitiv în funcție de experiență.

CUM APLICI
Te rugăm să trimiți CV-ul tău la adresa de email [email protected]
Menționează în subiectul email-ului Aplicare – Avocat Junior.

Suntem interesați să cunoaștem avocați dedicați și pasionați care doresc să facă parte din echipa noastră dinamică.
Așteptăm cu nerăbdare să primim aplicația ta!

* Anunțul expiră la data de 19 ianuarie 2024