JANTEA & ASOCIAȚII recrutează avocat definitiv | GDPR

JANTEA & ASOCIATII

JANTEA & ASOCIAȚII recrutează avocat definitiv | GDPR.

CANDIDATUL IDEAL
Suntem în căutarea unui avocat dedicat și experimentat, cu minim patru ani de experiență, pentru a se alătura echipei noastre profesioniste. Candidatul ideal va poseda cunoștințe temeinice de drept civil, un avantaj fiind experiența în GDPR. De asemenea, căutăm o persoană cu o capacitate organizatorică deosebită, o ținută și conduită profesională impecabile, precum și abilități excelente de comunicare și negociere. Dorim să colaborăm cu o persoană interesată în dezvoltarea unei cariere solide în domeniu și care să aibă capacitatea de a păstra confidențialitatea informațiilor.

RESPONSABILITĂȚI
– redactează corespondenţa juridică/somaţii/notificări;
– întocmește documente necesare la registrul comerțului privind înregistrarea unor societăți precum și pentru înregistrarea unor mențiuni în legătură cu societăți deja existente;
– asigură reprezentarea clienţilor în faţa instanţelor de judecată, executorilor judecătoreşti, registrului comerţului, autorităţilor şi instituţiilor publice, terţilor;
– verifică legalitatea conţinutului unor înscrisuri;
– redactează cereri de chemare în judecată și oricare alte înscrisuri necesare derulării procesului;
– oferă consultanță juridică.

CERINȚE
– minim patru ani de experiență ca avocat;
– cunoștințe avansate de drept civil (cunoștințele de GDPR reprezintă un avantaj);
– cunoașterea limbii engleze;
– permis de conducere categoria B;
– full time/București.

BENEFICII
– onorariu motivant, cu posibilități de creștere periodică;
– integrare într-o echipă de profesioniști;
– mediu de lucru profesionist și dinamic;
– bonusuri în funcție de performanță.

DESCRIEREA COMPANIEI
JANTEA & ASOCIAȚII este o societate românească de avocatură, cu o experiență de peste 20 de ani în domeniul dreptului civil și afaceri. Echipa noastră de avocați acoperă o gamă largă de domenii, oferind asistență juridică companiilor naționale, străine și multinaționale. Ne bazăm pe relații strânse și personalizarea serviciilor pentru a oferi soluții practice și utile clienților noștri.

JANTEA & ASOCIAȚII se remarcă ca o societate de avocatură ce acoperă un spectru amplu de servicii juridice, cuprinzând atât consultanța în afaceri, cât și reprezentarea în litigii. Avocații noștri sunt pregătiți să facă față unei varietăți de cerințe, beneficiind de o pregătire complexă și antrenament constant. Experiența lor diversificată și cunoștințele solide îi pregătesc să ofere soluții adaptate și eficiente în fața oricăror provocări juridice.

Dacă vă regăsiți în această descriere și sunteți pregătit să vă alăturați unei echipe orientate spre succes, așteptăm CV-ul dvs. la adresa:
[email protected]

* Anunțul expiră la data de 20 mai 2024