DUȚU & OCHEA recrutează secretară

DUȚU & OCHEA – societate civilă profesională de avocați recrutează secretară.

Căutăm o persoană sociabilă, ordonată, riguroasă, atentă la detalii și caracterizată de solicitudine.

CERINȚE
– studii superioare, de preferat juridice;
– bună cunoaștere a limbii engleze (cunoașterea altor limbi constituie un avantaj);
– cunoștințe solide de utilizare a Microsoft Office, inclusiv Excel;
– experiență de minim un an.

PRINTRE ATRIBUȚIILE POSTULUI SE NUMĂRĂ
– preluarea apelurilor telefonice, a corespondenței și transmiterea acestora;
– primirea, înregistrarea și, după caz, plata facturilor primite, respectiv emise de societatea noastră;
– gestionarea (eficientă și promptă) a relației cu furnizorii societății noastre;
– deplasarea la autorități și instituții publice, precum și la sediile clienților noștri;
– asigurarea protocolului.

Societatea noastră oferă consultanță, asistență și reprezentare juridică în domeniul dreptului privat și public, cu excepția dreptului penal, abordând unele dintre cele mai complexe probleme de drept întâmpinate de clienți.

Persoanele interesate sunt rugate să își transmită CV-urile (format Europass) la adresa: [email protected]

* Anunțul expiră la data de 19 iunie 2017