SPRING&CO JURIDICAL & BUSINESS CONSULTING recrutează avocat stagiar / definitiv

SPRING&CO JURIDICAL & BUSINESS CONSULTING recrutează avocat stagiar / definitiv cu program full time.

Alătură-te echipei Spring&CO Juridical & Business Consulting dacă eşti interesat să împărtăşeşti aceleaşi valori profesionale şi etice!

CANDIDATUL IDEAL
– absolvent/ă al/a Facultăţii de Drept, admis/ă în cadrul Baroului Bucureşti;
– cunostinte juridice aprofundate şi abilităţi analitice, precum şi ambiţie şi integritate;
– capabil/ă să înţeleagă rapid concepte complexe şi să evalueze cantităţi mari de informaţii în scopul identificării aspectelor cheie;
– pasiune pentru domeniul juridic;
– cunostinte de operare PC;
– cunostinte avansate ale limbii române şi engleze, scris/vorbit, acurateţe în redactarea documentelor;
– abilitati de comunicare şi lucru în echipă;
– eficienta, responsabilitate, punctualitate, bună organizare, seriozitate şi atenţie la detalii.

SPRING&CO JURIDICAL & BUSINESS CONSULTING ÎŢI OFERĂ
– posibilitatea de dezvoltare reală din punct de vedere profesional într-un cadru tânăr, de profesionişti;
– compensatie financiară competitivă;
– locatie exclusivistă în Bucureşti.

Aşteptăm CV-urile însoţite de o fotografie şi o scrisoare de intenţie, la adresa noastră de e-mail: [email protected]

Mai multe detalii se vor oferi persoanelor selectate pentru interviu.

* Anunțul expiră la data de 20 noiembrie 2017

EURO GAMES TECHNOLOGY ROMÂNIA recrutează consilier juridic

EURO GAMES TECHNOLOGY ROMÂNIA recrutează consilier juridic.

RESPONSABILITĂŢI
– analizează contractele existente între companie şi furnizori/clienţi şi le adaptează conform legislaţiei comerciale şi civile şi intereselor companiei reprezentate;
– analizează toate documentele furnizate de celelalte departamente şi oferă consultanţă juridică cu privire la subiectele expuse;
– actualizează permanent informaţiile referitoare la noile modificări de legislaţie şi pune la dispoziţie către persoanele interesate din organizaţie noile informaţii şi implicaţii pentru activitatea acestora;
– soluţionează problemele apărute în activitatea companiei din punct de vedere legal;
– apelează la specialişti din domeniu, în cazul în care problemele apărute sunt mai presus de cunoştinţele sale şi experienţa sa;
– consiliază managementul cu privire la corectitudinea şi modul de realizare a planurilor şi strategiei elaborate de acesta, din punct de vedere legal.

EXPERIENŢĂ NECESARĂ
– experienţă relevantă de 3-5 ani pe o poziţie similară;
– studii de specialitate (juridice);
– experienţă relevantă în domeniu, ca jurist, de preferinţă în domeniul de activitate al firmei;
– cunoştinţe aprofundate de drept civil, comercial şi dreptul muncii;
– cunoştinţe şi simţ economic;
– cunoştinţe IT (MSOffice, MSOutlook);
– cunoştinţe avansate de limba engleză.

PROFIL
– abilităţi de analiză şi sinteză a informaţiei, corectitudine;
– orientare către soluţionarea problemelor;
– capacitate de a comunica şi a traduce din limbajul de specialitate pentru a adapta mesajul către persoane cu specializări diferite;
– capacitatea de a se concentra pe realizarea mai multor sarcini în acelaşi timp;
– obiectivitate, abilitatea de a lua decizii importante în timp scurt;
– responsabilitate, capacitate de a-şi asuma riscuri.

Candidaţii interesaţi să ne cunoască sunt rugaţi să ne comunice candidatura la adresa de e-mail: [email protected]