KREDYT INKASO recrutează consilier juridic

KREDYT INKASO recrutează consilier juridic.

CANDIDATUL IDEAL
– absolvent al facultăţii de Drept;
– minim 1 an experienţă pe un post similar;
– cunoştinţe juridice foarte bune;
– abilitate de organizare;
– persoană comunicativă;
– persoană inovativă/creativă;
– adaptabilitate/flexibilitate;
– cunoaşterea şi aplicarea consecventă a reglementărilor specific activităţii desfăşurate;
– cunoştinţe PC: MS Office (nivel mediu sau avansat);
– cunoştinţe de limba engleză.

DESCRIEREA JOBULUI
– redactare documente către instanţa de judecată/alte autorităţi sau instituţii publice;
– acordă asistenţă legală privind cazurile dificile;
– raportează direct către conducătorul ierarhic al Departamentului Legal Enforcement;
– verifică documentele primite de la instanţa de judecată/alte autorităţi sau instituţii publice;
– asigură procesarea documentelor şi scanarea acestora pentru încărcarea în sistemele informatice ale companiei;
– răspunde de acurateţea datelor introduse în aplicaţiile informatice ale companiei în scopul menţinerii unor evidenţe actualizate ale informaţiilor despre debitori.

BENEFICII
– salariu motivant;
– tichete de masă;
– abonament medical la clinică privată;
– posibilitatea de a lucra într-o companie dinamică multinaţională;
– posibilităţi reale de dezvoltare profesională;
– acces la evenimente pentru angajaţi.

Cei interesaţi pot transmite CV-ul la adresa de e-mail: [email protected]

* Anunțul expiră la data de 28 octombrie 2019