PRIME INSOLV PRACTICE recrutează practician în insolvență

PRIME INSOLV PRACTICE recrutează practician în insolvență.

PRIME INSOLV PRACTICE S.P.R.L. este o echipă dinamică, concentrată spre diverse strategii aplicate personalizat pentru fiecare debitor în parte pentru a finaliza cu succes proiectul şi a ajunge la dezideratele propuse.

CANDIDATUL IDEAL
– practician în insolvență înscris în Tabloul UNPIR;
– experiență de minim 5 ani în domeniul insolvenței, precum și cunoștințe juridice solide;
– bun cunoscător al legislației în vigoare, în special cea a procedurii insolvenţei;
– cunoștințe de operare PC (Pachet Microsoft Office);
– cunoștinte solide de limba engleză;
– abilități organizatorice și de planificare, capacitate de organizare, analiză și sinteză;
– rezistență la stres și atenție distributivă;
– disponibilitate pentru deplasări în interes de serviciu;
– adaptabilitate, perseverență, bune abilități de comunicare;
– transparență și un cod de conduită etică.

DESCRIEREA JOBULUI
– identificarea măsurilor optime de recuperare a creanțelor și depunerea diligențelor pentru realizarea acestora atât pe cale amiabilă, cât și utilizând procedurile judiciare;
– întocmirea diverselor adrese, notificări, somații către clienții societății, precum și către alte persoane fizice și/sau juridice de drept privat sau publice;
– depunerea și ridicarea documentelor, precum și studierea dosarelor aflate pe rol în instanță;
– reprezentarea în fața instanțelor de judecată, a executorilor judecătorești sau a altor instituții;
– monitorizarea dosarelor de insolvență pe Buletinul Procedurilor de Insolvență și portalul instanțelor de judecată;
– desfășurarea negocierilor atât cu clienți ai Companiei, cât și cu diferiți terți, în procesul de recuperare al creanțelor;
– verificarea și redactarea actelor cu caracter juridic;
– colaborarea cu instituții de stat și private pentru buna rezolvare a problemelor de natură juridică.

BENEFICII
– mediu de lucru profesional și plăcut alături de o echipă tânără și dinamică;
– pachet salarial motivant.

Candidații pot trimite CV-ul însoțit de o scrisoare de intenție la adresa de e-mail: [email protected]

Anunțul este valabil pentru municipiul Bucureşti.

* Anunțul expiră la data de 6 septembrie 2021

STOIAN PARTNERS recrutează avocați definitivi

STOIAN PARTNERS recrutează avocați definitivi pentru litigii și practică de consultanță.

Stoian – Partners a fost lansată în 2016 de Cătălin Predoiu și Lorena Stoian, avocaţi cu o practică îndelungată a dreptului. Specializată în rezolvarea diferendelor, societatea gestionează un portofoliu substanţial de litigii și oferă consiliere și asistenţă juridică în varii domenii ale dreptului privat și public, civil și penal, ca și în dreptul comunitar european. Societatea deţine o expertiză particulară în planificarea strategică pe termen lung a intereselor juridice și redactarea de proiecte de acte normative.

CANDIDAŢII VOR TREBUI SĂ ÎNDEPLINEASCĂ URMĂTOARELE CONDIŢII GENERALE
– experiență în drept civil, drept contencios administrativ și drept comercial;
– cunoștințe de limba engleză (cunoașterea unei alte limbi de circulație internațională reprezintă un avantaj);
– gândire logică și abilități de comunicare, abilităţi de comunicare şi lucru în echipă;
– cunoştinţe operare PC;
– persoane responsabile, serioase, motivate.

Candidaţii interesaţi pot trimite CV-ul însoţit de o scrisoare de intenţie la adresa de e-mail: [email protected]