COJOCARU & ASOCIAȚII recrutează avocat definitiv | Litigii

COJOCARU & ASOCIAȚII este o societate de avocatură ce oferă clienților săi servicii de consultanță juridică, precum și asistență și reprezentare juridică în fața instanțelor de judecată.

CĂUTĂM AVOCAT DEFINITIV CARE SĂ ÎNDEPLINEASCĂ URMĂTOARELE CONDIȚII
– să aibă experiență în profesie între 2 și 5 ani de la data admiterii în barou;
– deține cunoștințe solide de drept civil, drept comercial, drept administrativ și drept procesual civil;
– are experiență în acordarea de asistență și reprezentare juridică în fața instanțelor de judecată;
– disponibilitate pentru deplasări în țară;
– cunoștințe avansate de limbă engleză (cunoașterea unei alte limbi de circulație internațională reprezintă un avantaj);
– are o atitudine orientată spre găsirea de soluții;
– este un bun comunicator și are spirit de echipă;
– este membru al Baroului București.

ATRIBUȚII
– redactare acte necesare asistării clienților în fața instanțelor – cereri de chemare în judecată, întâmpinări, cereri de intervenție, etc.;
– redactarea de analize/rapoarte juridice, corespondență juridică;
– urmărirea dosarelor și informarea clienților cu privire la stadiul acestora;
– alte activități juridice.

OFERIM
– mediu de lucru prietenos;
– program flexibil;
– onorariu competitiv;
– oportunitatea de a fi implicat în dosare complexe.

Așteptăm CV-urile la adresa: [email protected]
Vă rugăm să aveți în vedere că vom contacta exclusiv candidații selectați.

* Anunțul expiră la data de 7 decembrie 2023