SYNERGY PARTNERS recrutează consilieri juridici

SYNERGY PARTNERS S.P.R.L. recrutează consilieri juridici cu sau fără experiență.

SYNERGY PARTNERS S.P.R.L. este o societate profesională înregistrată în Registrul Formelor de Organizare a UNPIR sub nr. 2A1387/27.01.2023, cu sediul în București.
Suntem specializați în gestionarea procedurilor de insolvență și oferim servicii complete de administrare judiciară și consultanță juridică, având o echipă de colaboratori și experți cu vastă experiență.
Suntem o echipă tânără și entuziastă, care pune mare preț pe un mediu de lucru plăcut și colaborativ. La SYNERGY PARTNERS S.P.R.L., credem că succesul vine din pasiunea pentru ceea ce facem și din dorința de a învăța și de a ne dezvolta continuu. Dacă ești în căutarea unui loc de muncă dinamic, unde ideile tale sunt apreciate și unde ai ocazia să te implici în proiecte interesante și variate, te așteptăm alături de noi!

CERINȚE
– absolvent de studii superioare în domeniul juridic;
– consilier juridic, experiența este considerată un avantaj;
– cunoașterea aprofundată a legislației în vigoare;
– abilități excelente de comunicare și lucru în echipă;
– capacitate de analiză și sinteză, orientare către soluții și detalii;
– permis de conducere categoria B și disponibilitate pentru deplasări în interes de serviciu;
– cunoașterea limbii engleze reprezintă un avantaj.

RESPONSABILITĂȚI
– oferirea de consultanță juridică și support, inclusiv în cadrul procedurilor de insolvență și faliment;
– redactarea și revizuirea documentației juridice specifice, inclusiv contracte și planuri de reorganizare;
– monitorizarea respectării legislației și a reglementărilor relevante;
– asigurarea consultanței juridice pentru interpretarea legislației naționale și europene;
– reprezentarea clienților în fața instanțelor de judecată și în relațiile cu terții;
– elaborarea rapoartelor juridice și prezentarea acestora în cadrul ședințelor de judecată;
– participarea la întâlnirile cu creditorii și debitorii, oferind consiliere și suport juridic;
– analiza cauzelor și împrejurărilor care au dus la apariția stării de insolvență și formularea de soluții pentru redresare.

BENEFICII
– oportunitatea de a lucra într-o echipă de profesioniști dedicați și tineri;
– posibilitatea de dezvoltare profesională continuă prin acces la traininguri și seminarii de specialitate. Susținem orice inițiativă de dezvoltare personală și profesională;
– un mediu de lucru dinamic și colaborativ.

CUM SĂ APLICI
Candidații interesați sunt rugați să trimită CV-ul însoțit de o scrisoare de intenție la adresa de e-mail: [email protected] sau [email protected] până la data de 30 iunie 2024 sau să ne contactați direct la Tel: 0754.264.399.

* Anunțul expiră la data de 4 iulie 2024

SYNERGY PARTNERS recrutează practicieni în insolvență

SYNERGY PARTNERS S.P.R.L. recrutează practicieni în insolvență.

CERINȚE
– practician în insolvență înscris în Tabloul UNPIR;
– cunoașterea aprofundată a legislației în vigoare, în special a Legii nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenței și de insolvență;

– gestionarea și coordonarea procedurilor de insolvență și faliment;
– redactarea și revizuirea documentației juridice specifice;
– consilierea și reprezentarea clienților în cadrul procedurilor de insolvență;
– întocmirea rapoartelor de activitate și a planurilor de reorganizare;
– participarea la ședințele de judecată și la întâlnirile cu creditorii și debitorii;
– monitorizarea implementării planurilor de reorganizare și evaluarea periodică a progresului.

BENEFICII

Candidații interesați sunt rugați să trimită CV-ul însoțit de o scrisoare de intenție la adresa de e-mail: [email protected] sau [email protected] până la data de 30 iunie 2024, sau să ne contactați direct la Tel: 0754.264.399.