JIJIE ALEXANDRU MĂDĂLIN recrutează avocat

Cabinet Individual de Avocat JIJIE ALEXANDRU MĂDĂLIN recrutează avocat.

CERINȚE
– competențe digitale adecvate;
– capacitate de însuşire rapidă a informaţiilor;
– exprimarea corectă şi coerentă, atât verbal, cât şi în scris;
– atenţie sporită la detalii;
– abilități de organizare eficientă;
– punctualitate și capacitate de a respecta termene;
– capacitate de analiză și sinteză eficiente;
– abilități de relaționare în interacțiuni sociale;
– disponibilitate pentru mobilitate.

Candidații care îndeplinesc cerințele de mai sus sunt rugați să transmită CV-ul la adresa de e-mail: [email protected]

* Anunțul expiră la data de 23 septembrie 2024

DARIE, MANEA & ASOCIAȚII recrutează avocat stagiar

DARIE, MANEA & ASOCIAȚII recrutează avocat stagiar.

CERINŢE
– cunoştinţe solide de drept comercial şi civil;
– cunoştinţe avansate de limba engleză;
– persoană organizată, cu abilităţi de management al proiectelor şi spirit de echipă.

DESCRIEREA JOBULUI
Redactarea de acte juridice, analize şi rapoarte, reprezentarea clienţilor în faţa autorităţilor statului, analizarea diverselor probleme ale clienţilor în vederea oferirii celor mai bune soluţii juridice.

DESCRIEREA COMPANIEI
SPRL DARIE, MANEA & ASOCIAȚII – avocaţi specializaţi în dreptul comercial, civil, dreptul proprietăţii industriale.

Persoanele interesate sunt rugate sa transmita un email cu CV pe adresa [email protected]

* Anunțul expiră la data de 3 octombrie 2024

GORONESCU, CHIRIȚĂ & ASOCIAȚII recrutează avocați definitivi

GORONESCU, CHIRIȚĂ & ASOCIAȚII recrutează avocați definitivi.

GORONESCU, CHIRIȚĂ & ASOCIAȚII este o firmă de avocatură de top, cu o reputație solidă în furnizarea de servicii juridice de înaltă calitate pentru clienți din diverse industrii.
Ne mândrim cu un mediu de lucru colaborativ și cu o echipă de profesioniști dedicați excelenței.

Poziția: Avocat Definitiv – poziție Entry Level – cu experiență de cel puțin 5 ani într-unul dintre domeniile: Fiscal, Administrativ, Civil, Real Estate, Energy, M&A, Corporate.
Locație: București.

RESPONSABILITĂȚI
– gestionarea și consilierea clienților în diverse aspecte juridice;
– redactarea și revizuirea documentelor juridice;
– reprezentarea clienților în instanță și în fața altor autorități;
– colaborarea cu echipa internă și cu clienții pentru a dezvolta strategii juridice eficiente;
– monitorizarea legislației relevante și asigurarea conformității cu aceasta.

CERINȚE
– licență în Drept și calitatea de avocat definitiv;
– experiență de cel puțin 5 ani în unul dintre domeniile: Fiscal, Administrativ, Civil, Real Estate, Energy, M&A, Corporate;
– cunoștințe solide privind legislația română și europeană;
– abilități excelente de comunicare verbală și scrisă;
– capacitatea de a lucra independent, dar și de a colabora eficient într-o echipă;
– atenție la detalii și capacitatea de a gestiona mai multe proiecte simultan.

OFERIM
– un mediu de lucru profesional și dinamic;
– oportunități de dezvoltare profesională și avansare în carieră;
– pachet salarial competitiv și beneficii atractive;
– acces la resurse și traininguri continue.

CUM SĂ APLICI
Dacă ești un avocat dedicat și pasionat de drept, te invităm să ne trimiți CV-ul tău la adresa [email protected]
Confidențialitatea este garantată pentru toate aplicațiile.

DUMITRESCU & MEDREGA recrutează avocat definitiv

DUMITRESCU & MEDREGA recrutează avocat definitiv.

CERINŢE AVOCAT DEFINITIV
– experienţă : avocat definitiv cu experienţă profesională relevantă – doi ani de la susţinerea examenului de definitivat;
– cunoştinţe juridice teoretice şi practice temeinice în următoarele domenii: drept civil, drept comercial, dreptul muncii, dreptul insolvenţei, domeniul protecţiei datelor cu caracter personal;
– experienţă solidă în redactarea de contracte, opinii legale, notificări, somaţii, acţiuni şi participarea la negocieri;
– cunoştinţe avansate de comunicare şi scriere juridică în limba engleză;
– spirit de echipă, seriozitate, punctualitate, atenţie detalii, iniţiativă;
– abilităţi de management al proiectelor.

Candidaţii interesaţi pot trimite un curriculum vitae la următoarea adresă de e-mail: [email protected]