CORNEL TĂBÂRTĂ recrutează avocat

CORNEL TĂBÂRTĂ recrutează avocat.

CANDIDATUL IDEAL
– bine organizat;
– capacitate de concentrare ridicată;
– acuratețe în redactarea documentelor;
– capacitatea de a urmări lucrările dintr-un dosar;
– abilitate de documentare și cercetare a surselor pentru diferite spețe;
– atent la detalii și orientat către client;
– abilitate de exprimare în limbaj juridic;
– cunoscător al limbii engleze, la un nivel avansat (scris și vorbit);
– cunoștințe avansate de operare PC (Word, Excel);
– abilități de management de proiect.

RESPONSABILITĂȚI/BENEFICII
– redactare cu acuratețe și atenție a documentelor juridice;
– redactarea acțiunilor în materia dreptului civil și comercial și arbitraj;
– reprezentare în litigii civile: rezilieri contracte, pretenții civile, evacuări, rezoluțiuni antecontracte, uzucapiuni, accesiuni, grăniţuiri, revendicări, pretenții;
– reprezentare în procedura insolvenței: redactare și susținere cereri de deschidere a procedurii insolvenței, cereri de admitere a creanțelor, formulare și susținere contestații la tabele preliminare/definitive/cerere de deschidere a procedurii insolvenței, participare activă la adunările creditorilor;
– asistență și reprezentare în procedura executării silite: contestații la executare la titlu/acte procedurale/nulități;
– asistență clienți și reprezentare în fața diferitelor autorități și instituții (ONRC, ANRP, OCPI etc), notari publici, executori judecătorești.

Oferim oportunitatea de a lucra într-un mediu competitiv, dinamic și foarte inovativ, cu o posibilitate transparentă de progres în carieră.

Candidaţii interesaţi pot trimite CV-ul însoţit de o scrisoare de intenţie la adresa de e-mail: [email protected]

* Anunțul expiră la data de 26 septembrie 2013