STRĂTULĂ MOCANU & ASOCIAŢII recrutează avocat definitiv

Stratula Mocanu

STRĂTULĂ MOCANU & ASOCIAȚII recrutează avocat definitiv care să se alăture departamentului specializat în soluţionarea litigiilor.

Căutăm avocaţi calificaţi, motivaţi ​​şi entuziaşti. În acest sens, selecţia noastră se bazează în principal pe cunoştinţe juridice aprofundate şi cunoaşterea avansată a limbii engleze. Oferim oportunităţi importante de dezvoltare profesională, accesul la proiecte complexe şi un portofoliu de clienţi deosebit de selecţi, sub supravegherea şi îndrumarea constantă a unui partener.

DESCRIEREA POSTULUI: AVOCAT SPECIALIZAT ÎN LITIGII COMERCIALE ŞI ADMINISTRATIVE
– redactare acţiuni, întâmpinări, plângeri, căi de atac, opinii juridice etc;
– reprezentare în faţa instanţelor de judecată.

CERINŢE
– avocat definitiv, membru al UNBR;
– minimum doi ani de experienţă profesională, cu precădere în domeniul litigiilor;
– cunoaşterea limbii engleze la un nivel avansat, scris şi vorbit;
– gândire critică şi creativă;
– persoană dornică de a învăţa lucruri noi şi de a furniza servicii juridice excelente, dispusă să depună eforturi suplimentare în acest sens;
– persoană organizată şi de încredere.

OFERIM
– oportunitatea de a lucra şi de a se dezvolta într-un mediu profesional de nivel superior , recunoscut şi premiat pe plan internaţional;
– o perspectivă pe termen lung, stabilitate şi ascensiune profesională;
– un sistem de remunerare atractiv, bazat pe competenţe dovedite.

Candidaţii care se potrivesc descrierii pot trimite CV-ul la adresa de e-mail: careers@stratula

* Anunțul expiră la data de 7 august 2015