COBUZ & ASOCIAȚII recrutează avocat definitiv

COBUZ & ASOCIATII

COBUZ & ASOCIAȚII recrutează avocat definitiv.

CANDIDATUL IDEAL
– avocatul definitiv să aibă experienţă în domeniul- dreptului afacerilor şi drept societar;
– experienţă în reprezentarea clienţilor în faţa instanţelor de drept comun şi experienţă în relaţionarea cu instituţiile publice;
– experienţă în procedura falimentului şi privatizare;
– experienţă în drept societar;
– viteză de reacţie, iniţiativă, spirit de echipă;
– experienţă în gestionarea timpului;
– să cunoască foarte bine limba engleză (citit, scris, vorbit);
– cunoaşterea a două limbi străine este de preferat.

DESCRIEREA JOBULUI
– reprezentare şi asistare în faţa instanţelor de drept comun/arbitraj;
– să ştie să redacteze documente de drept şi materiale în limba engleză;
– să aibă bune cunoştinţe de operare pe calculator.

Candidaţii interesat sunt rugaţi să trimită CV-urile pe adresa de e-mail: [email protected]

* Anunțul expiră la data de 1 martie 2017

TĂNĂSESCU, GAVRILĂ & ASOCIAȚII is recruiting a lawyer | Litigation

Tanasescu & Gavrila

TĂNĂSESCU, GAVRILĂ & ASOCIAȚII is a highly specialized dispute resolution law firm, mainly dealing with the following areas of practice: Arbitration & Mediation, Competition, Public Procurement, Regulatory.

Interested in maintaining its small-sized profile, our law firm has only one opening, for a lawyer with a minimum 3 year-experience.

REQUIREMENTS
– previous work experience in Top 10 Law firms shall be considered an advantage;
– previous involvement in large-scale litigations shall be considered an advantage;
– previous involvement in litigations related to our law firm’s main areas of practice shall be considered an advantage;
– fluent English (German/French shall be considered an advantage);
– highly developed work ethics.

Kindly send in your CV at the following e-mail address [email protected], for the attention of Mrs. Beatrice Birsan.