VLĂSCEANU, ENE & PARTNERS is recruiting lawyers

VLĂSCEANU, ENE & PARTNERS is recruiting lawyers with 1 to 5 years of experience.

THE IDEAL CANDIDATE
– must be a graduate of Law School;
– must be fluent in both written and spoken English;
– must possess excellent organizational and planning abilities;
– must have the ability to interact with people and lead them towards the desired result with diplomacy;
– important are qualities like openness to challenge, willingness to develop, out of the box thinking.

BENEFITS
A combination of high remuneration package with a pleasant working environment is offered.
He/she will develop sound business practice, applied practical thinking abilities and will be offered the possibility to grow within a high quality professional environment.

ABOUT THE FIRM
Vlăsceanu, Ene & Partners is a boutique-type law firm active primarily in the energy and environment related industries. Most of our clients are foreign clients/ local affiliates of international groups involved in large scale complex projects.
We focus on quality, high value activities and results.

The interested candidates are invited to send us their CV and a Letter of Intent at: [email protected]

* Anunțul expiră la data de 16 septembrie 2019

KANAL D ROMÂNIA recrutează consilier juridic

KANAL D ROMÂNIA este în căutare de un nou coleg pentru poziţia de Consilier Juridic.

CANDIDATUL IDEAL
– minimum 4 ani de experienţă în domeniu;
– bune abilităţi de comunicare atât în limba română, cât şi în limba engleză (scris şi vorbit);
– persoană atentă la detalii, capabilă să lucreze în echipă;
– cunoaşterea legislaţiei audiovizuale.

DESCRIEREA JOBULUI
– redactare şi negociere diverse tipuri de contracte;
– recomandări în ceea ce priveşte legislaţia aplicabilă conţinutului TV precum şi online;
– redactare răspunsuri către persoanele care solicită drept la replică/rectificare , depun diverse reclamaţii sau către autorităţi şi asistenţă departamente implicate;
– înregistrare mărci, formate, domenii;
– colaborare cu departamentele de Resurse Umane, Producţie, Online;
– asistenţă în relaţia cu organismele de gestiune colectivă;
– redactare documente/asistenţă în proceduri privind protecţia datelor cu caracter personal.

Dacă crezi că te potriveşti cerinţelor şi eşti dornic să începi o nouă aventură profesională, aşteptăm CV-ul tău la adresa de e-mail: [email protected]

Te informăm că în conformitate cu prevederile Regulamentului General privind Protecţia Datelor, aplicabil din 25 mai 2018, datele tale cu caracter personal furnizate prin intermediul acestei aplicaţii vor fi prelucrate de către companie doar în scopul ocupării acestei poziţii vacante şi stocate pe o perioadă de maxim 18 luni în vederea îndeplinirii interesului legitim al companiei.
Prin aplicarea la aceasta poziţie confirmaţi că aţi citit şi aţi înţeles declaraţia de confidenţialitate de mai sus, precum şi modul de prelucrare a datelor făcută pentru funcţionarea acestui serviciu.

* Anunțul expiră la data de 22 august 2019