POPESCU TRAIAN recrutează avocaţi stagiari

CABINET INDIVIDUAL DE AVOCAT POPESCU TRAIAN recrutează avocaţi stagiari care au promovat examenul de admitere în profesia de avocat în anul 2020.

Cabinet individual de avocat – Popescu Traian este format dintr-o echipă tânără și dinamică de avocați ce își desfășoară activitatea preponderent în domeniul dreptului penal al afacerilor și al dreptului civil, bucurându-se de o vastă clientelă.

Suntem o echipă ce se dezvoltă constant, adaptându-se în permanență la noutățile din lumea juridică, pentru a veni întotdeauna în întâmpinarea nevoilor clienților.

PRINCIPALELE RESPONSABILITĂŢI
– redactarea cererilor de chemare în judecată, a întâmpinărilor, a contestațiilor, a notelor de şedinţă, concluziilor scrise, căilor de atac etc.;
– asistența și reprezentarea juridică a clienților în fața instanțelor, a organelor de urmărire penală și a altor instituții publice;
– research.

CERINȚE
– cunoştinţe temeinice în domeniul juridic;
– acurateţe în exprimare și în redactarea documentelor;
– cunoştinţe operare PC;
– seriozitate, motivație, respectarea deadline-urilor;
– foarte bune abilităţi de comunicare şi lucru în echipă.

OFERIM
– atentă îndrumare a unor avocați cu vastă experiență;
– mediu propice de dezvoltare;
– lucru într-o echipă tânără, dinamică şi motivată.

Persoanele interesate pot trimite CV-ul și scrisoarea de intenție pe adresa e-mail: [email protected]
Persoanele selecţionate vor fi contactate telefonic pentru interviu.

* Anunțul expiră la data de 2 noiembrie 2020

TITU EUGEN recrutează avocați

TITU EUGEN recrutează avocat stagiar și definitiv.

RESPONSABILITĂȚI
– reprezentarea în fața instanțelor de judecată / urmărire penală / Registrul Comerțului;
– redactare diverse documente juridice.

CERINȚE
– este necesară înscrierea în Barou;
– disponibilitate la deplasări și rezistență la stres;
– capacitate de adaptare, spirit de echipă;
– capacitate de muncă susținută.

Cei ce vor trimite cv, vor consemna obligatoriu ce venit îşi doresc.

Mediu de lucru ultracentral și profesionist.

CV-urile vor fi trimise la adresa de e-mail: [email protected]

DANILESCU HULUB & ASOCIAȚII is looking for junior associate lawyers | Consultancy

DANILESCU HULUB & ASOCIAȚII is looking for young talent with junior level of experience who prove a flair for languages and have a healthy dose of ambition. A good sense of humour would be of good help.

DANILESCU HULUB & ASOCIAȚII IS CURRENTLY LOOKING FOR
– consultancy lawyers, for junior associate positions;
– membership to the Bucharest Bar is a must, junior experience is welcomed;
– excellent command in spoken and written English is expected;
– proactive, dynamic and positive approach together with effective social skills are strongly awaited.

DANILESCU HULUB & ASOCIAȚII IS GROWING AND WE OFFER
– continuous learning opportunities and ongoing professional education;
– access to local and global international clients;
– a stimulating and friendly professional environment;
– a competitive remuneration;
– excellent career opportunities within an expanding entity;
– a location with great views of the trendiest part of Bucharest.

If you want to blend in with a young rising team, send an e-mail, attaching your CV, to: [email protected]