ŢUCA ZBÂRCEA & ASOCIAŢII is looking for a junior lawyer | Litigation

Tuca-Zbarcea-Asociatii 10

ȚUCA ZBÂRCEA & ASOCIAȚII is looking for a junior lawyer to join the Litigation team.

REQUIREMENTS
– minimum level of experience;
– computer literacy (MS Office);
– strong people skills; team player;
– fluent in English.

BENEFITS
– attractive pay, subject to regular evaluations and which may be raised by reference to performance;
– opportunity to work and develop in a professional team.

If you fit the description, please send your CV and cover letter to the following e-mail address: [email protected]

* Anunțul expiră la data de 4 februarie 2021

GAE, SIMIONESCU & ASOCIAȚII recrutează avocați

SCA GAE, SIMIONESCU & ASOCIAȚII recrutează colegi noi care să dețină cunoștințe juridice solide în materia dreptului civil și dreptului procesual civil, avocat stagiar și avocat definitiv.

DESCRIERE ACTIVITĂȚI
– consultanţă juridică clienţilor şi reprezentarea acestora în instanţă;
– asistență juridică acţiuni, întâmpinări, formulare căi de atac, plângeri, etc;
– concepe şi negociază contracte, acte adiţionale, notificări, etc.;
– întocmeşte documentele necesare și reprezintă clienții în relaţia cu executori judecătoreşti, persoane juridice de drept public și privat, administratorilor judiciari/lichidatorilor, altor specialiști etc.;
– relaţionează cu clienţii societăţii în mod direct, telefonic şi prin corespondenţă electronică;
– îşi susţine colegii avocaţi în activităţile derulate.

Cei interesați sunt rugați să ne transmită CV-urile la adresa de e-mail: [email protected]

RADU & ASOCIAŢII recrutează avocați stagiari | Consultanță

EY Law

RADU & ASOCIAŢII recrutează avocați stagiari pentru practica de consultanță.

RADU & ASOCIAŢII SPRL RECRUTEAZĂ AVOCAȚI STAGIARI CARE ÎNDEPLINESC, ÎN MOD CUMULATIV, URMĂTOARELE CRITERII
– membru al Baroul București;
– cunoștințe juridice temeinice în următoarele arii de practică: drept societar și drept civil;
– experiență de lucru de minim un an în cadrul unei societăți de avocați constituie un avantaj;
– bună cunoaștere a limbii engleze.

CUM SĂ APLICI
Așteptăm CV-urile (fără scrisori de intenție) la adresa: [email protected]

DESPRE NOI
RADU & ASOCIAŢII SPRL este o societate de avocați ce oferă servicii juridice complete, care includ atât servicii de consultanță juridică cât și asistență și reprezentare în fața instanțelor de judecată, având o practică importantă de controverse și dispute fiscale.
RADU & ASOCIAŢII SPRL este membră a societăților din grupul Ernst & Young Global Ltd și face parte din rețeaua globală EY Law, aflată în plină expansiune, în cadrul căreia lucrează peste 2400 de avocați în mai mult de 80 de țări.
Experiența noastră a fost recunoscută de piață și de publicații internaționale. Chambers Global 2019 a recunoscut practica noastră de Corporate/M&A în timp ce Chambers Europe 2019 și 2020 au plasat practica noastră de Controverse și Dispute Fiscale pe banda 1. Totodată, The Legal 500 Europe, Middle East and Africa 2019 și 2020 au premiat practica noastră de Drept Comercial, Drept Societar și M&A, ediția 2020 plasând practica de Controverse și Dispute Fiscale pe poziția 1.

NCH Capital recrutează avocat definitiv | Litigii

NCH CAPITAL Inc. recrutează avocat definitiv | Litigii.

CANDIDATUL IDEAL
– are 1-2 ani de experienţă ca avocat definitiv litigant;
– deține cunoștințe solide de drept civil, procedură civilă;
– are spirit de echipă şi excelente abilități de comunicare;
– redactează documente juridice într-o manieră structurată şi concisă, utilizând un limbaj juridic adecvat și susține coerent argumentele juridice invocate;
– are capacitate superioară de concentrare, este organizat, atent la detalii, şi manifestă perseverenţă, responsabilitate, integritate și orientare către rezolvarea obiectivelor stabilite şi a sarcinilor alocate.

RESPONSABILITĂȚI
– reprezentarea şi asistarea clienților în fața instanțelor judecătorești;
– redactare cereri şi acte procedurale etc.;
– asistarea clienţilor în negocierea unor tranzacţii judiciare sau extrajudiciare;
– alte activități juridice.

NCH CAPITAL Inc. este cel mai mare investitor de portofoliu din România, prezent pe piaţă din 1994 / administrând investiţiile unor fonduri americane în valoare de peste 250 milioane dolari.
Dintre companiile unde Grupul deţine participaţii majoritare pot fi amintite: companii din industria alimentară (Vel Pitar, Şapte Spice), companii cu profil industrial care activează în domeniul producţiei sau al serviciilor (ELJ Automotive), bănci (Libra Internet Bank), companii de real estate (Romarta, Metex, Wini Imobili, IMS Proprietăţi) şi firme de IT (Active Soft, Bitfactor, Imedia, MachtTeam).

Persoanele interesate sunt invitate să trimită un CV la adresa de e-mail: [email protected]

Anunţul este valabil pentru municipiul Bucureşti.

* Anunțul expiră la data de 4 februrie 2021

ANTICO & PARTNERS recrutează avocat | Consultanță

Cu o experiența internațională, Societatea Civilă de Avocați ANTICO ŞI ASOCIAŢII își extinde echipa și recrutează un avocat cu experiență de minim 1-2 ani pentru departamentul de consultanță.

CANDIDATUL IDEAL AR TREBUI SĂ
– aibă cel puțin 1-2 ani de experiență teoretică și practică în domeniul dreptului comercial: contracte între și pentru profesioniști, drept societar, protecția datelor cu caracter personal, regulatory (experiența în domeniul bancar, inclusiv în domeniul executărilor silite, poate constitui un avantaj);
– aibă capacitatea de a răspunde solicitărilor clienţilor cu eficiență și acuratețe, precum și abilități de sintetizare a informațiilor;
– fie o persoană deschisă, creativă, pro-activă și cu spirit de echipă, dispusă să se dezvolte într-un mediu tânăr şi plăcut;
– cunoască limba engleză la nivel avansat.

Cunoașterea limbii italiene poate constitui un avantaj.

Candidații interesați de dezvoltare profesională într-un mediu de lucru tânăr și dinamic sunt rugați să trimită un CV și o scrisoare de intenție la adresa de e-mail: [email protected]