CITR recrutează practician în insolvenţă

Echipa CITR GROUP este în căutarea unui nou coleg pentru rolul de Practician în Insolvență pentru biroul din Cluj-Napoca.
Așadar, dacă ești o persoană energică, orientată spre soluții, colaborativă, rezilientă și flexibilă și vrei să faci parte dintr-o echipă tânără, prietenoasă și ambițioasă, aceasta este oportunitatea potrivită pentru tine.

NE DORIM SĂ ADUCI ÎN ECHIPĂ
– experiență de minim 5 ani în domeniul insolvenței, precum și cunoștințe juridice solide;
– orientare către rezultate și o viziune holistică asupra procedurii de insolvență;
– ai demonstrat abilități organizatorice, de comunicare şi colaborare;
– ești flexibil și te adaptezi ușor;
– cunoștințe de operare PC (word, excel);
– cunoști limba engleză la nivel cel puțin mediu;
– cauți o companie vizionară și o echipă performantă care să îți ofere resursele pentru următorul nivel de dezvoltare și care să te impulsioneze să evoluezi profesional;
– alegi să te implici acolo unde să simți că aduci valoare societății.

DESPRE ROLUL TĂU
– gestionezi problemele din diverse cazuri de insolvență din portofoliu;
– gestionezi contracte și litigii interne;
– oferi consultanță juridică, avizezi și întocmești documente specifice procedurii insolvenței;
– convoci și prezidezi adunări de creditori, comitete de creditori;
– întocmești adrese, cereri, notificări, contestații;
– elaborezi și susții în instanță rapoartele de activitate periodice;
– întocmești măsurile de recuperare a creanțelor.

ÎȚI OFERIM
– abonament medical;
– abonament Bookster 7card – îți oferă acces în cea mai mare rețea de săli de fitness din oraș;
– traininguri de dezvoltare personală și profesională;
– teambuildinguri şi petreceri fabuloase de Crăciun;
– zi liberă de ziua ta;
– fructe la birou de 2 ori pe săptămână;
– un birou prietenos și modern situat în zona centrală a orașului.

Candidaţii interesaţi sunt rugaţi să trimită CV-ul la adresa de e-mail: [email protected]

Anunțul este valabil pentru municipiul Cluj-Napoca.

* Anunțul expiră la data de 13 iulie 2023

NICOLAE & ASOCIAŢII recrutează avocat definitiv | Litigii

NICOLAE & ASOCIAŢII recrutează un avocat talentat și dedicat pentru a se alătura echipei noastre din Departamentul de Litigii.

CE CĂUTĂM
– avocat definitiv cu cel puțin 2-3 ani de activitate după definitivat pentru Departamentul de Litigii;
– are cunoștințe solide de drept comercial, drept administrativ, drept civil și drept procesual civil;
– deține experiență în acordarea de asistență și reprezentare juridică în fața instanțelor de judecată;
– are capacitatea de a rezolva probleme complexe și de a oferi soluții juridice eficiente, având abilități excelente de comunicare și negociere;
– are dorința de a lucra eficient într-o echipă și de a colabora cu colegii de departament;
– este disponibil pentru deplasări în țară;
– are cunoștințe avansate de limbă engleză (cunoașterea unei alte limbi de circulație internațională reprezintă un avantaj);
– are abilități excelente de comunicare scrisă și verbală.

RESPONSABILITĂȚI
– gestionarea și reprezentarea clienților în diverse cazuri de litigii;
– elaborarea de strategii juridice și consultanță juridică relevantă în domeniul litigiilor;
– pregătirea, redactarea și prezentarea documentelor și argumentelor în instanță;
– urmărirea dosarelor și informarea clienților cu privire la stadiul acestora.

OFERIM
– mediu de lucru prietenos;
– program flexibil;
– oportunitate de continuă dezvoltare;
– spațiu de lucru modern într-o clădire de birouri situată în centrul Bucureştiului.

Dacă sunteți un avocat pasionat, cu experiență în litigii și doriți să faceți parte dintr-o echipă profesionistă și dinamică, vă încurajăm să aplicați la adresa de
e-mail: [email protected]

* Anunțul expiră la data de 19 iulie 2023

ŢUCA ZBÂRCEA & ASOCIAŢII is looking for junior lawyers | Litigation

Tuca-Zbarcea-Asociatii 10

ȚUCA ZBÂRCEA & ASOCIAȚII is looking for junior lawyers to join our Litigation team.

REQUIREMENTS
– junior lawyer;
– computer literacy (MS Office);
– strong people skills; team player;
– committed to a career in law;
– fluent in English.

BENEFITS
– attractive pay, subject to regular evaluations and which may be raised by reference to performance;
– opportunity to work and develop in a professional team.

If you fit the description, please send your CV and cover letter to the following e-mail address: [email protected] by June 30th, 2023 at the latest.