ONCESCU ASOCIAŢII recrutează avocaţi | Litigii

ONCESCU ASOCIAŢII SCA recrutează avocaţi pentru departamentul de Litigii.

CANDIDAȚII VOR TREBUI SĂ ÎNDEPLINEASCĂ URMĂTOARELE CONDIŢII GENERALE
– experiență între 3-5 ani reprezintă un avantaj, cu bune cunoştinţe teoretice și experiență practica de drept civil și procedură civilă, insolvență, drept societar, comercial, fiscal şi executări silite;
– cunoștințe avansate de limba engleză (cunoaşterea suplimentară a unei/altor limbi străine constituie un avantaj), abilități de procesare Word/PowerPoint/Excel – Microsoft Office;
– aptitudini de exprimare orală și în scris, abilități dezvoltate de relaționare, bună capacitate de gestionare și rezolvare a problemelor, inițiativă și proactivitate, înțelegerea specificului activității, orientare către rezultate şi respectarea termenelor stabilite;
– abilităţi avansate de operare a calculatorului (Microsoft Office), disponibilitate de a călători în provincie, permis de conducere categoria “B” – opțional.

Candidaţii interesaţi sunt rugaţi să trimită un CV, la adresa de e-mail: [email protected]

* Anunțul expiră la data de 1 iulie 2024

ERINI DIMA recrutează avocat definitiv

Cabinet de Avocat ERINI DIMA recrutează un avocat definitiv, având 2-3 ani experienţă, pentru a se alătura echipei de consultanţă/litigii din cadrul Cabinetului (colaborare exclusivă).

CONDIŢII GENERALE
– avocat definitiv cu experienţă de 2-3 ani, având cunoştinţe juridice în materia dreptului civil/dreptului afacerilor;
– cunoașterea limbii engleze la nivel mediu (scris și vorbit);
– gândire logică şi spirit de observaţie dezvoltat;
– abilităţi de planificare, organizare şi comunicare;
– capacitate de lucru în echipă, eficienţă, adaptabilitate şi responsabilitate;
– abilitatea de a prioritiza şi eficientiza timpul de lucru şi de a respecta termenele prestabilite.

RESPONSABILITĂŢI
– oferirea consultanței juridice clienților aferenți portofoliului atribuit;
– redactarea tuturor documentelor juridice aferente dosarelor şi spețelor încredinţate, precum şi asistarea sau reprezentarea clienţilor în faţa instanţelor de judecată şi/sau în faţa autorităţilor statului;
– gestionarea clienţilor din portofoliul atribuit, inclusiv comunicarea directă cu aceştia;
– studierea temeinică a speţelor încredinţate şi identificarea rapidă a celor mai bune soluţii juridice.

OFERIM
– un mediu de lucru plăcut şi profesionist;
– un program de lucru care respecta echilibrul între viața profesională și personală;
– oportunitatea de a lucra într-o echipă tânără, energică, plină de viaţă şi dornică de reuşită.

Persoanele interesate sunt rugate să trimită CV-ul la adresa de e-mail: [email protected]

BACIU PARTNERS is looking for a Trainee Lawyer | Regulatory

BACIU PARTNERS is expanding to welcome a Trainee Lawyer (Avocat Stagiar) with a focus on Regulatory matters.

ABOUT YOU
The suitable candidate for this role:
– trainee Lawyer (Avocat Stagiar) with ideally 1-2 years professional experience;
– robust written and verbal communication skills in Romanian and English;
– attention to details and accuracy;
– open-minded and curiosity-driven behavior with a team player mindset.

ABOUT THE ROLE
– as member of the BACIU PARTNERS team, you can expect to be involved in the legal assistance to some of the most prominent names in the business, companies that originate from all corners of the globe and of the gaming and gambling market, including online and bricks and mortar gaming and betting companies, private equity investors, and technology, software and payment service providers;
– your work will be dynamic and diverse. You can be involved into our team’s contentious and non-contentious projects which are equally broad, from licensing, regulatory, advertising, compliance and enforcement issues to commercial and contract support, intellectual property, anti-money laundering and more.

WHAT WE OFFER
– competitive remuneration and annual bonus based on performance and transparent evaluation, plus medical services package;
– friendly environment, with an enthusiastic beat, designed to nurture your desire to boost your own professional identify and find your voice as part of a highly reputable dedicated gaming and gambling regulatory team within a Romanian independent law firm;
– mentoring and constant feedback from professionals recognized as leading individuals by Chambers and Partners and Legal 500.

ABOUT US
BACIU PARTNERS is a business law firm that stands out thanks to its enthusiastic spirit for providing rapid, accessible, and genuinely useful legal assistance. Our reputation in the Romanian legal market is that of a provider of outstanding services and being the first to signal and answer genuinely difficult questions in our areas of expertise, all with strong regulatory content.

Our goal is to foster a collaborative professional environment and to contribute our respective distinctive voices to the unique and unmatchable sound of BACIU PARTNERS, the sound of knowledge.
BACIU PARTNERS is the umbrella brand for BACIU & ASOCIATII Law Firm, BACIU BENDE IP SRL and BPARTNERS 360 REGULATORY.

ARE WE A MATCH? LET’S CONNECT!
We are looking forward to receiving your CV at [email protected]
Subject line: Trainee Lawyer (Regulatory)

When applying for the role and contact us, kindly note that your data will be processed according to BACIU PARTNERS Privacy Policy.
All information will be treated with strict confidentiality.

PERJU, ROTARU & ASOCIAŢII recrutează avocat stagiar

PRA

PERJU, ROTARU & ASOCIAŢII recrutează avocat stagiar.

AVOCAŢII STAGIARI VOR AVEA URMĂTOARELE COMPETENŢE ŞI RESPONSABILITĂŢI
– gestionarea dosarelor de instanţă;
– operaţiuni de drept societar, asociaţii şi fundaţii;
– GDPR.

Candidaţii interesaţi sunt invitaţi să transmită CV-ul şi o scrisoare de intenţie la adresa: [email protected]

Societatea Civilă Profesională PERJU, ROTARU & ASOCIAŢII s-a înfiinţat în anul 2006, cu obiectivul asumat de avocaţii parteneri de a-şi pune amprenta în domeniul juridic şi de a realiza un lucru durabil, pentru ei şi pentru clienții lor.
Clienții deserviți sunt actori importanți din România, lideri de necontestat în domeniile în care își desfășoară activitatea, serviciile de avocatură oferite privind dreptul fiscal şi societar, drept civil şi comercial, achiziţiile publice şi concesiunile, proiecte de real estate, drepturi de autor, drept penal.

Cu un leadership consolidat, partenerii societăţii lucrează împreună cu un nucleu de avocați permanenți și un grup de colaboratori externi, în București și în alte orașe importante din țară, asigurând astfel o derulare adecvată a activității și în teritoriu. Pentru parteneri, formarea, dezvoltarea și păstrarea oamenilor performanți alături de ei reprezintă un obiectiv și o preocupare permanentă. Astfel, exigența, dorința de autodepășire și progresul sunt cerințe pe care partenerii și le impun; ei le insuflă întregii echipe pentru a o conduce spre performanță.