GUNE & ASOCIAŢII recrutează avocat stagiar

GUNE & ASOCIAŢII recrutează un avocat stagiar.

CANDIDAŢII VOR TREBUI SĂ ÎNDEPLINEASCĂ URMĂTOARELE CONDIŢII GENERALE
– deţine cunoştinţe foarte bune de procedură civilă şi îşi dorește să înceapă o carieră în domeniul litigiilor;
– este organizat, cu abilități de management al proiectelor;
– știe să lucreze în mod autonom, să își stabilească prioritățile şi să respecte termene limită;
– să aibă spirit inovativ şi abilităţi de comunicator;
– să aibă carnet de conducere categoria B și disponibilitate pentru deplasări.

Candidaţii interesaţi pot trimite CV-ul la adresa de e-mail [email protected]
Vor fi contactați doar candidații selectați.

* Anunțul expiră la data de 9 august 2024

BOTA TRAIAN recrutează avocaţi | Consultanţă

Cabinet de avocat BOTA TRAIAN recrutează avocaţi pentru a se alătura echipelor de consultanţă.

CA MEMBRU AL ECHIPEI NOASTRE vei avea un rol activ în furnizarea de servicii complete de consultanţă juridică şi vei avea ocazia de a lucra şi învăţa de la profesionişti în domenii de nişă.

CANDIDAŢII TREBUIE SĂ ÎNDEPLINEASCĂ URMĂTOARELE CERINŢE
– avocat stagiar/definitiv care a promovat examenul de admitere în profesie.
– capacitate bună de organizare şi redactare a documentaţiei juridice într-o manieră clară şi structurată;
– deschidere şi disponibilitate spre învăţare continuă;
– se impune o cunoaştere a limbii engleze – limbaj juridic (atât la nivel conversaţional cât şi în redactarea documentelor);
– excelente abilităţi în operarea PC, Microsoft, Word, Excel, Acrobat, Outlook.

OPORTUNITĂŢI
– posibilitate de dezvoltare din punct de vedere profesional alături de profesionişti, în domenii de nişă;
– un loc de muncă stabil, cu un mediu plăcut, într-o echipă dinamică;
– sprijin constant în realizarea sarcinilor de serviciu.

Persoanele interesate pot transmite CV-urile la adresa de email: [email protected]

RADU MARIAN-VALERIU recrutează avocat stagiar

Cabinetul Individual de Avocat RADU MARIAN-VALERIU recrutează avocat stagiar.

Căutăm persoane active, responsabile, comunicative, punctuale, loiale și care privesc această oportunitate de colaborare drept un proiect pe termen lung.

CANDIDAȚII TREBUIE SĂ ÎNDEPLINEASCĂ URMĂTOARELE CONDIȚII
– avocat stagiar, care a promovat examenul de admitere în profesie;
– capacitate bună de organizare și redactare a documentației juridice într-o manieră clară și structurată;
– abilități în operarea PC, Microsoft, Word, Excel, Acrobat, Outlook;
– deschiderea și disponibilitatea spre învățare continuă;
– abilități de comunicare și integrare rapidă în colectiv;
– permis de conducere categoria B.

OFERIM
– un loc de muncă plăcut și stabil, un mediu de lucru adecvat, într-o echipă dinamică și ambițioasă;
– sprijin și explicații în asimilarea și deprinderea cunoștințelor necesare domeniului.

Persoanele interesate sunt rugate să transmită CV-ul la adresa de e-mail : [email protected]

INTERO PROPERTY DEVELOPMENT is looking for a Junior Lawyer

INTERO PROPERTY DEVELOPMENT is looking for a Junior Lawyer to join our Legal Team.

WHAT WE REQUIRE
– 0 to 2 years of professional experience, with a law degree earned from a reputable Romanian university and membership of the Bucharest Bar;
– excellent comprehensive knowledge of Romanian law;
– strong drive and willingness to learn;
– full professional proficiency in English;
– motivation in working on complex matters;
– a “can-do” and a pro-active attitude, a well-organized team player with attention to details.

MAIN RESPONSABILITIES
– drafts, negotiates and reviews reservation agreements, pre-sale-purchase agreements, sale-purchase agreements, lease agreements, etc. for the assets owned or developed by the group;
– drafts corporate documents, notifications, legal memorandums, reports and any other legal documents specific to a real estate developer day-to-day activities;
– works closely with Sales and Construction Teams to ensure that all contracts incorporate all technical and commercial points agreed for each project;
– complete any other tasks given by the Head of Legal.

HOW TO APPLY
Are you interested in joining our amazing team? If so, please send your CV (in English) to [email protected] by August 10, 2024.
All applications will be treated in strict confidentiality.

ABOUT OUR COMPANY
InteRo Property Development is a large scale property developer in Romania. Our projects are based on innovative concepts and effortless design. By revitalizing neighborhoods and improving the quality of life, we create a harmonious state of well-being for the entire community.

INFINEXA RESTRUCTURING recrutează practician în insolvență

INFINEXA RESTRUCTURING recrutează practician în insolvență.

Alătură-te echipei noastre ca Practician în Insolvență și devino o parte esențială în misiunea noastră de a reda speranța și a reconstrui afacerile. La Infinexa, căutăm persoane dedicate, care să împărtășească pasiunea noastră pentru profesionalism, integritate și inovație.
În rolul acesta, vei avea oportunitatea de a lucra alături de o echipă de experți, folosind abordări inovatoare pentru a identifica cele mai bune soluții de salvare a business-urilor aflate în dificultate. Dacă ai o înclinație naturală pentru rezolvarea problemelor complexe, vrei să descoperi domenii de activitate cât mai diversificate și ești motivat de ideea de a face o diferență reală, te invităm să te alături călătoriei noastre.

Ceea ce îți garantăm este că nu te vei plictisi pe parcursul călătoriei alături de noi, vei cunoaște oameni din toate domeniile de activitate, oameni de la care vei avea de învățat și care te vor provoca în permanență să evoluezi pentru a face față provocărilor. Experiența alături de noi și de provocările clienților noști îți va îmbogății expertiza și îți va permite să ai o privire de ansamblu asupra unei game variate de domenii care poate reprezenta un plus în orice îți vei propune pentru viitor.

CERINŢE
– practician în insolvență înscris în Tabloul UNPIR sau Avocat înscris în Tabloul UNBR cu experiență de minim 2 ani;
– bun cunoscător al legislației în vigoare, îndeosebi Legea 85/2014, Legea 31/1990, Noul Cod Civil și Noul Cod de Procedură Civilă;
– experiența juridică relevantă în gestionarea dosarelor de restructurare sau insolvență reprezintă un avantaj;
– experiența juridică relevantă în materie comercială reprezintă un avantaj;
– abilități de comunicare și lucru în echipă;
– capacitate de planificare și organizare;
– cunoaşterea limbii engleze la un nivel avansat.

RESPONSABILITĂȚI
– asigură consultanța juridică și reprezintă societatea în fața instanțelor judecătorești și în raporturile cu autoritățile publice, cu societățile din portofoliu, precum și în relația cu creditorii;
– întocmeşte toate documentele aferente unei proceduri de restructurare / insolvență;
– oferă celorlalți colegi suport în desfășurarea procedurilor specifice insolvenței din punct de vedere juridic.

CE OFERIM
– un mediu de lucru modern, plin de vigoare, ce are în spate o echipă tânără, dinamică şi motivată;
– pachet salarial atractiv, revizuibil anual în concordanță cu volumul de lucru, nivelul de implicare și nivelul de know-how aplicat asupra activității profesionale desfășurate;
– oportunitatea de a te implica în elaborarea și punerea în practică a unor soluții juridice și economice inovatoare care să ducă la reinserția în circuitul economic a unor companii românești de top, aflate în prezent în dificultate;
– mentorat și suport profesional în vederea dezvoltării carierei juridice.

DESPRE INFINEXA
INFINEXA RESTRUCTURING SPRL a fost fondată în anul 2022 de către practicieni cu o vastă experiență în restructurare și insolvență. Misiunea Infinexa este de a clădi un sistem antreprenorial sănătos, în care eșecul reprezintă cea mai bună oportunitate de a învăța, aceasta fiind calea spre afaceri sănătoase și sustenabile.

Persoanele interesate sunt rugate să transmită CV-ul către adresa de e-mail: [email protected]