GRECU & ASOCIAŢII recrutează avocat definitiv

Grecu & Asociatii

GRECU & ASOCIAȚII recrutează avocat definitiv.

CANDIDATUL IDEAL
– avocat definitiv;
– are experienţă în drept comercial/dreptul muncii de cel putin 1 an;
– are abilități de negociere, comunicare;
– are o bună utilizare a limbii române (scris și vorbit);
– limba engleză avansat (scris/vorbit);
– persoană organizată, dornică să învețe lucruri noi.

DESCRIEREA JOBULUI
– activități de consultanță juridică și de reprezentare în instanță (în materie civilă și comercială/proprietate intelectuală);
– redactează contracte şi opinii juridice pe diferite aspect de drept comercial/dreptul muncii/dreptul proprietăţii intelectuale;
– reprezintă clienţii societăţii în faţa diferitelor instituţii sau asociaţii (ORDA, CNA, ANPC, RAC);
– redactează cereri de chemare în judecată, note scrise, concluzii etc.

Candidații interesați sunt rugați să trimită un CV, însoțit de o scrisoare de intenție la adresa de e-mail: [email protected]

* Anunțul expiră la data de 22 decembrie 2016

CĂLIN & ASSOCIATES recrutează avocat definitiv

calin

SCP CĂLIN & ASSOCIATES recrutează avocat definitiv.

Experienţa în dreptul asigurărilor reprezintă un avantaj.

RESPONSABILITĂŢI
– acordă consultanţă juridică clienţilor Societăţii, reprezentare în instanţă;
– întocmeşte documentele necesare în relaţia cu autorităţile centrale şi locale;
– elaborează cereri de chemare în judecată şi orice alte documente procedurale;
– participă la negocieri împreună cu clienţii Societăţii;
– elaborează contracte civile şi comerciale;
– formulează opinii legale temeinic documentate pentru speţele încredinţate;
– elaboreza studii de jurisprudenţă şi legislaţie pentru cazurile atribuite;
– iniţiază şi menţine relaţia cu clienţii şi partenerii atât direct, cât şi prin corespondenţă/telefon;
– elaborează materiale/studii/newsletter-uri în vederea optimizării proiectelor Societăţii cu apariţie online.

Candidaţii interesaţi sunt rugaţi să trimită CV-ul pe adresa de e-mail: [email protected]