BOHÂLȚEANU & ASOCIAŢII recrutează avocaţi | Consultanţă

Logo_BSMP

BOHÂLȚEANU & ASOCIAŢII recrutează avocați cu experienţă în profesie de până la 6 ani și un nivel avansat al limbii engleze (obligatoriu), pentru activitatea desfăşurată în cadrul departamentului de consultanță.

Persoanele interesate sunt rugate să transmită CV-ul și Foaia Matricolă la adresa de e-mail: [email protected]

* Anunțul expiră la data de 11 mai 2018

SILVAN GĂVENEA LAW FIRM recrutează avocat definitiv

SILVAN GĂVENEA LAW FIRM recrutează avocat definitiv.

PERSOANA PE CARE O AVEM ÎN VEDERE
– este absolventă a unei facultăţi de stat;
– este avocat, are minimă experienţă de reprezentare în instanţă şi în relaţia cu registraturile, arhivele şi autorităţile publice;
– este o persoană motivată, ambiţioasă, mătură şi responsabilă, cu un nivel ridicat de cunoştinţe profesionale.

Oferim un mediu matur şi dinamic, o îndrumare profesională continuă şi efectivă, cu posibilitatea de specializare în domenii de nişă. Avocatul pe care îl vom alege are oportunitatea de a conlucra cu trei avocaţi şi un cabinet de insolvenţă cu experienţă de circa 20 de ani.

RESPONSABILITĂŢI
– reprezentare în faţa instanţelor judecătoreşti;
– gestionarea activităţii curente a unui cabinet de insolvenţă;
– redactarea de contracte, cereri adresate instanţelor, adrese, notificări, somaţii, corespondenţă comercială;
– îndeplinirea activităţilor administrative legate de arhive, registraturi, registrul comerţului, executori judecătoreşti, etc.

Activităţile care vor fi realizate efectiv şi onorariul sunt în raport de responsabilităţile care pot fi îndeplinite.

Candidaţii interesaţi sunt invitaţi să transmită CV-ul la adresa: [email protected]