MUŞAT & ASOCIAŢII recrutează avocaţi definitivi

MUŞAT & ASOCIAŢII recrutează avocaţi definitivi colaboratori, membri ai Baroului Bucureşti, cu 2-3 ani de experienţă în profesie, pentru ariile de practică Litigii, Drept Penal şi Consultanţă.

Cei selectaţi au oportunitatea de a-şi continua cariera de avocat în cadrul firmei noastre, una dintre cele mai prestigioase case de avocatură din România.

Integrarea în echipa noastră presupune implicarea directă în mandatele firmei – multe printre cele mai complexe tranzacţii şi litigii din România – alături de avocaţi renumiţi în întreaga ţară.

Din motivele anterior menţionate, viitorii noştri colaboratori vor trebui să manifeste:
– disponibilitate deplină pentru performanţă şi dezvoltare profesională;
– capacitate de analiză şi atenţie la detalii;
– competenţe solide de limba engleză;
– abilităţi excelente de lucru sub presiune, comunicare şi spirit de echipă.

Aplicaţiile pot fi trimise pe adresa de e-mail: [email protected]
Vă rugăm să vă trimiteţi CV-ul detaliat şi scrisoarea de intenţie – ambele în limba engleză.

DESPRE FIRMĂ
Numele Muşat & Asociaţii este sinonim cu excelenţa în practica avocaturii de afaceri din România. În timp, am devenit una dintre cele mai respectate case de avocatură din ţară, la care atât clienţii, cât şi competitorii noştri se raportează ca la un lider în domeniu. În relaţia cu colaboratorii şi clienţii noştri, acţionăm conform principiilor noastre de afaceri: calitate, integritate şi responsabilitate. Experienţa noastră de peste un sfert de secol şi valorile solide după care ne conducem zi de zi sunt garanţia succesului nostru şi al clienţilor noştri pentru următorii ani.

* Anunțul expiră la data de 7 ianuarie 2019

SYNEVO ROMÂNIA is recruiting legal advisor

SYNEVO ROMÂNIA is recruiting Legal Advisor, who is expected to provide support to the company on aspects related to legal matters, in accordance with company, group policies and applicable laws, as well as activity specific requirements.

ESSENTIAL SKILLS AND ABILITIES
To fulfill the role, you should possess excellent analytical, researching, drafting skills and legal English. Strong interpersonal and communication skills, ability to take good decisions based on judgment and ability to deal appropriately with the confidential information are absolutely essential. You should be an excellent team player with the ability to prioritize work, especially when some deadlines need to be met. Also, you must keep updated with all the laws and should be able to apply them in the given situation.

EDUCATIONAL BACKGROUND
If you are planning to apply, then you should hold at least a bachelor’s degree from a prestigious university in law. Also, a master’s degree will definitely be preferred. 3-year experience in a legal department of an international company (or similar experience in a law firm) is mandatory.
Strong theoretical and practical knowledge in civil, commercial and companies’ law and specific legislation knowledge in: protection of personal data, patient rights and e-commerce.

KEY RESPONSIBILITIES
– ensures that all rules, regulations and procedures of the company are according to the legislation;
– performs legal research and analysis on various legal matters and provides updates on legal developments affecting the business by using various resources and selecting the relevant material to analyze the legal information;
– provide consultancy and internal advice in various areas, such as regulatory issues (medical), data protection, employment, etc.;
– advises on contract, contract compliance and different legal aspects and drafting legal opinions;
– propose solutions for risks mitigation;
– reviewing legal and other relevant documents and identifying the most important issues that need to be addressed on a priority basis;
– preparing and/ or review of legal documents (contracts, addenda, legal opinions);
– draw up formalities regarding the settlement of disputes and monitor the implementation of the legal clauses;
– actively monitoring the litigation portfolio and submitting reports, when needed.

If you meet our requirements and are interested in joining our team we will be pleased to meet you.
You can send your resume at: [email protected]

HĂLĂU MARIUS recrutează avocat definitiv / consilier juridic

HĂLĂU MARIUS recrutează avocat definitiv / consilier juridic.

Căutam persoane serioase, responsabile, care doresc dezvoltarea, alături de noi, a unei cariere în avocatură.

CERINŢE
– definitivarea în profesia de avocat / consilier juridic – cu cel mult trei ani în urmă;
– bune cunoştinţe teoretice şi practice în domeniul dreptului civil, comercial şi al procedurii civile;
– cunoaşterea limbii engleze şi permisul de conducere constituie avantaje importante.

Aşteptăm CV-ul dumneavoastră la adresa de e-mail: [email protected]

* Anunțul expiră la data de 6 ianuarie 2018

SPRING JURIDICAL & BUSINESS CONSULTING recrutează avocat definitiv

SPRING JURIDICAL & BUSINESS CONSULTING recrutează avocat definitiv.

Spring Juridical & Business Consulting  împreună cu echipa sa de specialişti oferă servicii de asistenţă şi reprezentare juridică în majoritatea ariilor de practică ale dreptului civil, drept societar, drept bancar, drept fiscal etc, precum şi servicii de consultanţă business care au drept scop protejarea intereselor clientului.

Spring Juridical & Business Consulting  este o companie care creşte constant, se adaptează permanent la nou şi introduce noi servicii pentru a veni în întâmpinarea nevoilor clienţilor săi.

CANDIDATUL IDEAL
– avocat definitiv, cu experiență vastă în profesia de avocat;
– deține cunoștiințe solide de drept civil, procedură civilă, drept penal, procedură penală;
– excelente abilități de comunicare și capacitate mare de integrare într-un colectiv;
– deschidere şi disponibilitate spre un progres continuu;
– dă dovadă de acuratețe în redactarea documentelor;
– capacitate superioară de concentrare şi orientare către obiective şi sarcini;
– perseverenţă, responsabilitate şi integritate.

RESPONSABILITĂȚI
– reprezentare juridică în instanță (Judecătorie, Tribunal, Curte de Apel, secțiile civile și penale);
– redactare acte necesare asistării clienților în fața instanțelor;
– redactare cereri de chemare în judecată, întâmpinări, cereri de intervenție, etc;
– asistentă și reprezentare în fața organelor de cercetare penală.

OPORTUNITĂŢI
– schemă de onorarii motivante;
– Un loc de muncă stabil într-o companie echilibrată;
– posibilitate de dezvoltare reală din punct de vedere profesional într-un cadru de profesionişti;
– locaţie exclusivistă în Bucureşti.

Aşteptăm CV-urile dvs. la adresa noastră de e-mail: [email protected]