RĂDULESCU & MUȘOI recrutează avocaţi

RĂDULESCU & MUȘOI recrutează colegi pentru echipa de “Arbitraj, Soluţionarea disputelor & Insolvenţă”.

Dacă ești o persoană foarte bine organizată, ai abilități bune de comunicare și relaționare și vorbești limba engleză la nivel avansat, te invităm să ni te alături.

CERINŢE
– studii superioare absolvite în drept;
– experiența relevantă în litigii comerciale, contencios administrativ și arbitraj de minim 5-7 ani;
– persoană disciplinată, creativă, organizată, orientată către rezultate, cu capacitate de analiză, sinteză, atenție la detalii;
– bun cunoscător al limbii engleze;
– cunoștințe avansate de operare PC (Pachet Office);
– permis de conducere;
– disponibilitate pentru deplasări la instanțe în afara Bucureștiului;
– persoană responsabilă, serioasă, motivată, rezistentă la stres;
– foarte bune abilități de comunicare și lucru în echipă.

RESPONSABILITĂȚI
Redactarea de acte juridice, opinii, rapoarte, reprezentarea clienților în fața instanțelor și a autorităților statului, analizarea diverselor probleme juridice ale clienților în vederea găsirii celor mai bune soluții.

OFERTĂ
– o schemă de onorarii motivantă;
– posibilitatea de a lucra în cadrul unei echipe tinere cu perspectivă de dezvoltare profesională;
– posibilitatea de promovare.

Vă rugăm să transmiteți CV-urile dumneavoastră pe adresa de email: [email protected]
Persoanele selecționate vor fi contactate telefonic.

* Anunțul expiră la data de 10 septembrie 2021

LTJ & PARTNERS is looking for business lawyer

LTJ-PARTNERS

LTJ & PARTNERS is looking for business lawyer, 2 to 5 years of experience from Bar admission.

OUR IDEAL CANDIDATE SHOULD HAVE
– strong professional knowledge of commercial and civil law;
– the ability to observe details without losing sight of the big picture;
– good communication skills both with clients and colleagues;
– ability to handle multiple tasks and desire to learn continuously;
– good knowledge of English.

Interested persons are kindly requested to send their CV to: [email protected]