MIHAELA LUPU recrutează asistent manager

Cabinetul de Avocat MIHAELA LUPU recrutează asistent manager.

CERINȚE
– abilități de lucru în echipă;
– foarte bune abilități de utilizare pachet Microsoft Office;
– atenţie sporită la detalii;
– seriozitate;
– proactivitate;
– excelentă cunoaştere a limbii române, exprimare corectă şi coerentă, atât verbal, cât şi în scris;
– capacitate de gestionare a situaţiilor dificile şi de prioritizare a activităţilor.

DESCRIEREA POSTULUI
– activitate de secretariat (asigurarea relației cu clienții, furnizorii, orice alte persoane, primirea și gestionarea corespondenței, copierea, arhivarea, scanarea documentelor);
– organizare sarcini și termene de judecată aferente dosarelor/altor proiecte din activitatea Cabinetului,
– asigurare necesar de birotică și consumabile;
– colectarea documentelor financiare ale cabinetului, centralizarea și trimiterea acestora către contabilitate;
– redactare diverse adrese/răspunsuri necesare organizării activității cabinetului;
– asigurare protocol, primire clienți, asigurare suport în cadrul întâlnirilor;
– emiterea și comunicarea pe e-mail a facturilor.

Experiența în domeniu reprezintă un avantaj.

Persoanele interesate sunt invitate să trimită CV-ul lor la adresa de e-mail [email protected]

* Anunțul expiră la data de 20 octombrie 2023

MIHAELA LUPU recrutează avocaţi

Cabinetul de Avocat MIHAELA LUPU își extinde echipa de litigii, arbitraj și consultanță.

CERINȚE
– experiență în avocatură 0 – 3 ani;
– pregătire juridică temeinică (preponderent cunoștințe juridice de drept civil, drept comercial);
– abilități de lucru în echipă,;
– bună gestionare a sarcinilor și timpului de lucru;
– acuratețe în exprimare juridică (verbal și scris);
– capacitate de analiză și sinteză;
– orientare spre îndeplinirea sarcinilor de o manieră eficientă și deopotrivă, calitativă;
– deschidere spre o cât mai bună cunoaștere.

BENEFICII
– oportunitatea de a lucra într-un mediu tânăr și dinamic;
– implicare în proiecte complexe;
– onorarii avocațiale corespunzătoare implicării și contribuției în realizarea proiectelor.

Avocații sunt invitați să trimită CV-ul lor la adresa de e-mail [email protected]

STĂNCULESCU DAVID & ASOCIAŢII recrutează avocaţi stagiari

STĂNCULESCU DAVID & ASOCIAŢII recrutează avocaţi stagiari.

Căutam persoane proactive care își doresc crearea și dezvoltarea unei cariere în cadrul unei Societăți civile profesionale de avocați.

Candidatul ideal este o persoană responsabilă, organizată, comunicativă, punctuală, loială și interesată să dobândească experiență în activitatea de litigii și consultanță juridică și care privește această oportunitate de colaborare ca pe un proiect pe termen lung.

CERINŢE OBLIGATORII
– avocaţi cu cunoştinţe teoretice solide într-unul din următoarele domenii: drept civil, drept comercial, dreptul muncii, drept administrativ, drept penal, drept fiscal, apărarea dreptului omului;
– persoană responsabilă, disciplinată, dinamică, serioasă, corectă, motivată, rezistentă la stres pentru atingerea datelor limită;
– atenția la amănunte constituie un atribut esențial al candidatului ideal;
– cunoașterea limbii române şi a limbii engleze, fluență și corectitudine în exprimare, atenție distributivă, dicție bună, simț analitic;
– redactare cu acurateţe a documentelor;
– experienţa minimă în instanţă constituie un avantaj.

Aplicaţiile pot fi trimise pe adresa de e-mail: [email protected]

DESCRIEREA COMPANIEI
Societate Profesională de Avocaţi Stanculescu, David şi Asociaţii oferă servicii de reprezentare la toate treptele de jurisdicţie din România. Societatea este structurată şi funcţionează potrivit principiului specializării. În cadrul Societăţii îşi desfăşoară activitatea avocaţi specializaţi pe domenii şi subdomenii ale dreptului, oferind posibilitatea de a acoperi din punct de vedere al soluţiilor legale, întreaga arie de activitate.

BOACNĂ CĂTĂLIN recrutează avocați

Cabinet de avocat BOACNĂ CĂTĂLIN recrutează avocați.

Cabinet de avocat BOACNĂ CĂTĂLIN oferă servicii juridice complete, de consultanță juridică, asistență și reprezentare a clienților în fața instanțelor de judecată (inclusiv Înalta Curte de Casație și Justiție) și a altor organe jurisdicționale. Activitatea cabinetului este specializată în următoarele domenii: Drept Civil, Drept penal, Corporate & Commercial, Dreptul urbanismului, CEDO.
În actuala sesiune de recrutare de personal căutam atât colegi avocați, cât și un coleg care să se implice în activitățile organizatorice.

VIITORII NOȘTRI COLEGI
– dețin cunoștințe solide de drept penal, drept procesual penal, drept civil și drept procesual civil;
– au acuratețe în exprimare și în redactarea actelor de procedură, a contractelor și a opiniilor legale;
– se pot organiza și își pot gestiona timpul în mod eficient astfel încât să respecte termenele limită;
– reprezintă un avantaj cunoașterea limbii engleze (B2).

RESPONSABILITĂȚI
– redactarea de cereri de chemare în judecată, cereri de exercitare a căilor de atac, concluzii scrise, alte acte de procedură;
– identificarea și interpretarea jurisprudenței relevante;
– asistarea și reprezentarea clienților în fața instanțelor de judecată și a organelor de urmărire penală;
– activități de consultanță: redactare contracte, notificări, opinii;
– organizarea și eficientizarea activității profesionale a cabinetului.

OFERTA NOASTRĂ
– un mediu de lucru plăcut, o echipă dinamică, care încurajează exprimarea propriilor opinii și dezvoltarea profesională;
– onorariu motivant, în funcție de activitatea prestată;
– birou în apropierea instanțelor de judecată (Târgu Cucu).

Vă rugăm să ne transmiteți CV-ul la adresa de e-mail: [email protected]
Candidații selectați vor fi contactați în vederea susținerii unui interviu.
Telefon: 0740.998.847

Anunțul este valabil pentru municipiul Iași.