BONDOC & ASOCIAȚII is looking for Junior Lawyers

Bondoc & Asociatii

BONDOC & ASOCIAȚII five Junior lawyers (1 to 3 years of experience) for the following practices (a) Banking & Finance/PPP, (b) Corporate – Commercial, (c) Employment, (d) Litigation and (e) Real Estate.

WHAT WE REQUIRE
– a law degree earned from a reputable Romanian university and membership of the Bucharest Bar;
– solid knowledge of civil law and of banking and financial/corporate & commercial/employment/civil procedure/real estate/information technology & communications regulations (depending on the practice the lawyer applies for);
– full professional proficiency in English;
– motivation in working on complex matters for international and local clients;
– a “can-do” attitude, a well-organized team player with attention to details and mindful of client needs.

WHAT WE OFFER
– professional development in a top law firm and regular interactions with top international law firms;
– a flexible and friendly work environment
– a holistic view on law and society, working closely together;
– attractive compensation, also including yearly evaluation and assessment.

HOW TO APPLY
Are you interested to join our top team? If so, please send your CV and letter of motivation (in English) to [email protected] by 30 April, 2024, while indicating the exact position/departments you are applying for. All applications will be treated in strict confidentiality.

* Anunțul expiră la data de 13 mai 2024

BONDOC & ASOCIAȚII is looking for a Lawyer

BONDOC & ASOCIAȚII is looking for one Associate/Senior Associate Lawyer (3,5 to 7 years of experience) for the Corporate/CommercialInformation Technology & Communications practices.

INFINEXA RESTRUCTURING recrutează practician în insolvență

INFINEXA RESTRUCTURING recrutează practician în insolvență.

Alătură-te echipei noastre ca Practician în Insolvență și devino o parte esențială în misiunea noastră de a reda speranța și a reconstrui afacerile. La Infinexa, căutăm persoane dedicate, care să împărtășească pasiunea noastră pentru profesionalism, integritate și inovație.
În rolul acesta, vei avea oportunitatea de a lucra alături de o echipă de experți, folosind abordări inovatoare pentru a identifica cele mai bune soluții de salvare a business-urilor aflate în dificultate. Dacă ai o înclinație naturală pentru rezolvarea problemelor complexe, vrei să descoperi domenii de activitate cât mai diversificate și ești motivat de ideea de a face o diferență reală, te invităm să te alături călătoriei noastre.

Ceea ce îți garantăm este că nu te vei plictisi pe parcursul călătoriei alături de noi, vei cunoaște oameni din toate domeniile de activitate, oameni de la care vei avea de învățat și care te vor provoca în permanență să evoluezi pentru a face față provocărilor. Experiența alături de noi și de provocările clienților noști îți va îmbogății expertiza și îți va permite să ai o privire de ansamblu asupra unei game variate de domenii care poate reprezenta un plus în orice îți vei propune pentru viitor.

CERINŢE
– practician în insolvență înscris în Tabloul UNPIR sau Avocat înscris în Tabloul UNBR cu experiență de minim 2 ani;
– bun cunoscător al legislației în vigoare, îndeosebi Legea 85/2014, Legea 31/1990, Noul Cod Civil și Noul Cod de Procedură Civilă;
– experiența juridică relevantă în gestionarea dosarelor de restructurare sau insolvență reprezintă un avantaj;
– experiența juridică relevantă în materie comercială reprezintă un avantaj;
– abilități de comunicare și lucru în echipă;
– capacitate de planificare și organizare;
– cunoaşterea limbii engleze la un nivel avansat.

RESPONSABILITĂȚI
– asigură consultanța juridică și reprezintă societatea în fața instanțelor judecătorești și în raporturile cu autoritățile publice, cu societățile din portofoliu, precum și în relația cu creditorii;
– întocmeşte toate documentele aferente unei proceduri de restructurare / insolvență;
– oferă celorlalți colegi suport în desfășurarea procedurilor specifice insolvenței din punct de vedere juridic.

CE OFERIM
– un mediu de lucru modern, plin de vigoare, ce are în spate o echipă tânără, dinamică şi motivată;
– pachet salarial atractiv, revizuibil anual în concordanță cu volumul de lucru, nivelul de implicare și nivelul de know-how aplicat asupra – activității profesionale desfășurate;
– oportunitatea de a te implica în elaborarea și punerea în practică a unor soluții juridice și economice inovatoare care să ducă la reinserția în circuitul economic a unor companii românești de top, aflate în prezent în dificultate;
– mentorat și suport profesional în vederea dezvoltării carierei juridice.

DESPRE INFINEXA
INFINEXA RESTRUCTURING SPRL a fost fondată în anul 2022 de către practicieni cu o vastă experiență în restructurare și insolvență. Misiunea Infinexa este de a clădi un sistem antreprenorial sănătos, în care eșecul reprezintă cea mai bună oportunitate de a învăța, aceasta fiind calea spre afaceri sănătoase și sustenabile.

Persoanele interesate sunt rugate să transmită CV-ul către adresa de e-mail: [email protected]