NĂSTASE LAWYERS recrutează avocaţi

Cabinet de Avocat NĂSTASE CRISTIAN recrutează avocaţi.

CERINŢE PROFESIONALE
– candidaţii trebuie să aibă o pregătire teoretică solidă, cunoştinţe foarte bune de drept civil, drept comercial și procedură civilă;
– experienţă în redactarea diferitelor tipuri de acţiuni, de contracte, opinii legale, notificări, somaţii, prezent în instanţă în mod regulat;
– abilităţi de comunicare şi de negociere, spirit de echipă, flexibilitate, eficienţă şi responsabilitate;
– cunoştinţe foarte bune de limba engleză (nivel avansat, vorbit şi scris);
– persoană organizată, dornică să înveţe lucruri noi.

RESPONSABILITĂŢI
– studierea temeinică a dosarelor încredinţate;
– oferirea de consultanță juridică, respectiv asistență juridică și reprezentare pentru clienții din portofoliu, atât în fața instanțelor judecătorești, cât și în fața diferitelor autorități publice, în domenii diverse de activitate;
– urmărirea modificărilor legislative;
– documentarea juridică în vederea formulării acţiunilor în instanţă;
– redactare de cereri în instanţă şi la diverse instituţii.

BENEFICII
– oportunitatea de a lucra într-un mediu stimulant și profesionist;
– posibilități de avansare în cadrul firmei.

Candidaţii interesaţi sunt rugaţi să trimită un CV, la adresa de e-mail: [email protected]

Cabinet de Avocat NĂSTASE CRISTIAN a fost înființat în anul 2012 şi oferă servicii de asistență și reprezentare juridică la toate nivele de jurisdicție din România.
Aria de practică înglobează dreptul civil, dreptul penal, dreptul societar și comercial, dreptul administrativ, dreptul fiscal, insolvență și faliment, dreptul imobiliar, dreptul muncii, dreptul familiei, domeniul farmaceutic, dreptul proprietății intelectuale.

* Anunțul expiră la data de 23 august 2024