MATEI NICOLETA-CATALINA & STOENESCU RADU-NICOLAE recrutează avocaţi stagiari

Cabinete de Avocat MATEI NICOLETA-CATALINA & STOENESCU RADU-NICOLAE recrutează avocaţi stagiari.

CE NE DORIM DE LA TINE?
– disponibilitate pentru deplasare în vederea reprezentării juridice în dosare de natură civilă și penală atât în București cât și în țară;
– să redactezi acte juridice (cereri de chemare în judecată, întâmpinări, plângeri, căi de atac, opinii juridice, etc.) de înaltă calitate;
– să desfăşori activități specifice profesiei;
– să fii o persoană responsabilă, organizată, aptă să facă față cerințelor din domeniul avocaturii;
– să redactezi cu acuratețe și atenție documentele, să dai dovadă de o bună exprimare, care să reflecte bună stăpânire a termenilor juridici și un studiu aprofundat al doctrinei și jurisprudenței;
– să fii capabil/a să identifici soluții adecvate cerințelor clienților şi să identifici soluţii reale în rezolvarea situaţiilor pe care le întâmpini;
– să cunoşti limba engleză la un nivel bun (vorbit și scris);
– permis de conducere şi/sau disponibilitate de deplasare la termene de judecată în Bucureşti şi oraşele mari din ţară;
– să ai abilităţi de a interacţiona cu clienţii folosind metodele de comunicare online.

CE ÎŢI OFERIM NOI?
– o locaţie ultracentrală în proximitatea instanţelor de judecată, acces la toate mijloacele de transport;
– o echipă mixtă de avocaţi, formată din colegi cu experienţă, dar şi începători;
– îndrumări din partea colegilor în dosarele ce îţi sunt repartizate;
– o remuneraţie financiară echitabilă;
– ⁠posibilitate de înscriere la oficii.

Candidaţii interesaţi pot trimite cv-ul la adresa de e-mail: [email protected] şi/sau [email protected]
☎Telefon/Whatsapp: +40733.774.119

Anunțul este valabil pentru municipiul București şi județul Ilfov.

* Anunțul expiră la data de 4 octombrie 2024

ABRAHAM & ASOCIAŢII recrutează avocaţi

SCA ABRAHAM & ASOCIAŢII recrutează avocaţi.

CERINŢE
– cunoştinţe juridice solide de procedură civilă şi penală, drept civil şi penal;
– redactează şi susţine coerent argumentele juridice invocate;
– abilităţi de organizare a activităţilor;
– abilitati de comunicare şi de negociere, spirit de echipă, flexibilitate;
– disponibilitate pentru deplasări la instanţe în ţară;
– cunostinte de operare PC;
– perseverenţă, responsabilitate şi integritate.

RESPONSABILITĂŢI
– studierea temeinică a dosarelor încredinţate şi identificarea celor mai bune soluţii;
– redactarea şi susţinerea documentelor de reprezentare a clienţilor în instanţă;
– gestionarea clienţilor din portofoliu atribuit, inclusiv comunicarea cu aceştia;
– informarea permanentă a clienţilor cu privire la stadiul dosarelor aflate pe rolul instanţelor de judecată;
– urmărirea modificărilor legislative.

OFERIM
– un mediu de lucru plăcut şi profesionist;
– onorariu avantajos;
– un program de lucru flexibil;
– biroul în proximitatea instanţelor de judecată.

Persoanele interesate sunt rugate să transmită un CV la adresa de e-amil: [email protected]

NNDKP recrutează avocat stagiar

🌿NESTOR NESTOR DICULESCU KINGSTON PETERSEN recrutează avocat stagiar.

Dacă ești proaspăt absolvent al facultății de drept și intenționezi să îți începi cariera după promovarea examenului de admitere în profesia de avocat, ai cunoștințe juridice solide, o excelentă stăpânire a limbii engleze și dorești să faci parte dintr-o echipă dinamică, hai să ne cunoaștem! 🎓

CE OFERIM
– un mediu de lucru suportiv și incluziv, în care vei avea parte de îndrumare și mentorat pe parcursul proiectelor;
– onorariu competitiv și creșteri viitoare, inclusiv un bonus anual de performanță și o serie de beneficii suplimentare;
– oportunități de dezvoltare profesională și învățare continuă;
– expunere la proiecte de anvergură alături de lideri din industrii diverse;
– specializare și evoluție profesională continuă alături de echipa noastră.

ABILITĂȚILE CANDIDATULUI
– cunoștințe foarte bune de drept civil și administrativ;
– cunoașterea excelentă a limbii engleze; o limbă străină suplimentară este un plus;
– gândire logică, abilități de planificare, organizare şi eficientizare a timpului de lucru și de a respecta termenele prestabilite;
– dorința de a învăța, atitudine proactivă și calități de colaborare în echipă.

Așadar, dacă dorești să te alături echipei noastre te invităm să ne scrii la secțiunea de Cariere sau poți transmite CVul tău la [email protected]

VOICU & ASOCIAȚII is looking for Lawyers | Business

VOICU & ASOCIAȚII is looking for Business Lawyers (maximum 5 years from Bar admission).

JOB REQUIREMENTS
– strong professional knowledge and creative thinking, capable to handle multiple tasks;
– track record in general commercial and corporate law;
– quality driven, commitment, dedicated team player, strong communication skills;
– proficiency in English language;
– computer literate (Microsoft Office).

COMPENSATION
– attractive compensation package;
– performance driven development and promotion opportunities;
– international highly professional and friendly work environment.

If you want to join our team, please us send your CV and letter of intention at: [email protected]
We look forward to receiving your applications and welcome you to our team. Thank you for understanding that only selected candidates will be contacted.

With a history of over 20 years, Voicu & Asociații is one of the most important law firms in Romania in the field of business consulting, covering a wide range of areas of activity (https://www.voicu-asociatii.ro/). Under the Voicu & Asociații brand operate the law firm, the company specialized in tax and accounting consulting, Voicu Financial & Tax Advisers SRL, and the professional company of insolvency practitioners, V.F. Insolvency SPRL, which together provide integrated solutions to the group’s clients, international and local companies.

D&B DAVID şi BAIAS recrutează avocat | Litigii fiscale

D&B DAVID şi BAIAS, – societatea de avocatură afiliată PwC în România, recrutează avocat pentru a se alătura echipei de Litigii fiscale.

CANDIDAŢII TREBUIE SĂ ÎNDEPLINEASCÃ URMĂTOARELE CONDIȚII GENERALE
– avocat stagiar/definitiv, cu experiență de 0-3 ani de la intrarea în Barou;
– deține cunoștințe solide de drept civil, procedură civilă și administrativ;
– abilități de comunicare și capacitate de integrare într-un colectiv;
– deschidere şi disponibilitate spre un progres continuu;
– dă dovadă de acuratețe în redactare;
– capacitate de concentrare şi orientare către obiective şi sarcini;
– perseverență, responsabilitate şi integritate.

OPORTUNITĂŢI
– un loc de muncă stabil într-un climat multinațional;
– posibilitate de dezvoltare reală din punct de vedere profesional într-un cadru de profesioniști;
– oportunitatea de a lucra într-o echipă dinamică şi motivată.

Candidații interesați de o dezvoltare profesională într-un climat multinațional în care sunt cultivate excelența şi spiritul de echipă sunt rugați să trimită CV-ul şi o scrisoare de intenție în atenţia Madalinei Garlia la adresa [email protected] până la data de 04.10.2024.

DESPRE D&B DAVID ŞI BAIAS
D&B David şi Baias, societatea de avocatură afiliată a PricewaterhouseCoopers în România (“D&B”), cea mai mare rețea internațională de audit, consultanţă fiscală şi de afaceri, fiind integrată în rețeaua societăților de avocați corespondente PwC care cuprinde mai mult de 2.000 de avocați în 85 de jurisdicții. D&B David şi Baias este concepută ca un parteneriat bazat pe o comunitate de valori între avocații ei, între aceștia şi clienți şi între D&B şi PwC. Pe piața locală, D&B, împreună cu PwC, lucrează cu clienți din România și Republica Moldova prin intermediul rețelei de 5 birouri PwC din Bucureşti, Timișoara, Cluj-Napoca, Constanța şi Chișinău.
D&B este recunoscută și recomandată de cercetători internaționali independenți, cum ar fi Chambers & Partners, Legal 500 și IFLR 1000 ca fiind o firmă de avocatură de top în domenii precum Litigii fiscale şi de drept administrativ, Concurență & Antitrust, Corporate, M & A.