GRECU PARTNERS recrutează avocat stagiar | Compliance

Societatea de avocatură GRECU PARTNERS recrutează avocat stagiar pentru departamentul de Compliance.

CERINȚE
– abilități excelente de comunicare și redactare;
– capacitate de învățare rapidă și adaptare la schimbările legislative;
– abilități de lucru în echipă și luare de decizii informate;
– cunoașterea limbii engleze este esențială, alte limbi constituie un avantaj;
– interes și cunoștințe în dreptul muncii, dreptul publicității, GDPR și dreptul consumatorului reprezintă un plus.

RESPONSABILITĂȚI
– asistarea avocaților seniori în cercetări și analize juridice;
– redactarea documentelor legale și rapoartelor;
– monitorizarea conformității cu reglementările interne și externe.

Trimiteți CV și scrisoare de intenție la: [email protected]

* Anunțul expiră la data de 21 noiembrie 2024

RADU MARIAN-VALERIU recrutează avocat

Cabinetul Individual de Avocat RADU MARIAN-VALERIU recrutează avocat.

Căutăm persoane active, responsabile, comunicative, punctuale, loiale și care privesc această oportunitate de colaborare drept un proiect pe termen lung.

CANDIDAȚII TREBUIE SĂ ÎNDEPLINEASCĂ URMĂTOARELE CONDIȚII
– avocat definitiv sau care urmează să susţină examnul de definitivat în profesie în sesiunea noiembrie 2024;
– capacitate bună de organizare și redactare a documentației juridice într-o manieră clară și structurată;
– abilități în operarea PC, Microsoft, Word, Excel, Acrobat, Outlook;
– deschiderea și disponibilitatea spre învățare continuă;
– abilități de comunicare și integrare rapidă în colectiv;
– permis de conducere categoria B.

OFERIM
– un loc de muncă plăcut și stabil, un mediu de lucru adecvat, într-o echipă dinamică și ambițioasă;
– sprijin și explicații în asimilarea și deprinderea cunoștințelor necesare domeniului.

Persoanele interesate sunt rugate să transmită CV-ul la adresa de e-mail : [email protected]

STAN ELISABETA LAW OFFICE recrutează avocat definitiv

STAN ELISABETA LAW OFFICE recrutează avocat definitiv.

CERINŢE
– cunoștințe temeinice, teoretice şi practice, de drept civil (raporturi între profesioniști);
– cunoașterea bună a limbii engleze (scris și vorbit);
– cunoștințe operare PC (pachet Office);
– experiență minim 1-2 ani ca avocat definitiv.

APTITUDINI
– abilități dezvoltate de comunicare;
– acuratețe în redactarea documentelor și atenție la detalii;
– raționament logic, capacitate de analiză și sinteză;
– capacitate de organizare și prioritizare, rigurozitate în respectarea termenelor limită.

DESCRIEREA JOBULUI
Descrierea activităților
– redactarea și revizuire de contracte;
– redactare adrese autorități şi notificări;
– pregătire dosare de înființare și mențiuni pentru societăți și depunere la registrul comerțului;
– analiză documente și pregătire rapoarte de due dilligence;
– redactare și fundamentare opinii legale;
– reprezentarea clienților în relația cu instituțiile publice și partenerii contractuali pentru protejarea drepturilor și intereselor acestora;
– experiența dobândită în dreptul afacerilor și în domeniul dezvoltărilor imobiliare constituie un avantaj.

BENEFICII
– onorariu atractiv;
– bonus anual în funcție de rezultatele obținute;
– decontare transport;
– decontare cursuri de formare profesională.

Program de lucru: luni-vineri intervalul 09:00-18:00

Persoanele interesate sunt rugate ca, până la data de 22 noiembrie 2024, să trimită CV și scrisoare de intenție la adresa de e-mail: [email protected]
Selectarea noului colaborator se va realiza pe bază de interviu și probă practică.

DESCRIEREA COMPANIEI
STAN ELISABETA -LAW OFFICE este un birou de avocatură înființat în urmă cu 10 ani ce se adresează exclusiv persoanelor juridice române și străine.
Biroul de avocatură este specializat în dreptul afacerilor. De asemenea, desfășoară activitate în domeniile dreptului civil, drept imobiliar, dreptul construcțiilor, drept fiscal, drept societar și drept administrativ.
Oferim clienților biroului atât consultanță juridică, cât și servicii juridice de reprezentare în instanță.
Ne dorim ca toți colaboratorii să beneficieze de condiții de muncă excelente, formare profesională continuă și cât mai multe beneficii.