GRECU & LAWYERS recrutează avocaţi stagiari

GrecuLawyers

GRECU & LAWYERS recrutează avocaţi stagiari.

CANDIDATUL IDEAL
– studii superioare de specialitate (eventual completate cu studii de master etc);
– admis în Barou;
– are abilități de negociere, comunicare;
– limba engleză avansat (scris/vorbit);
– persoană organizată, dornică să învețe lucruri noi.

DESCRIEREA JOBULUI
– activități de consultanță juridică și de reprezentare în instanță ( în materie civilă și comercială / proprietate intelectuală);
– studierea temeinică a dosarelor încredințate;
– documentarea juridică în vederea formulării acțiunilor în instanță;
– urmărirea “la zi” a modificărilor legislative;
– redactarea de cereri de chemare în judecată, note scrise, concluzii etc.;
– întocmirea dosarelor pentru instanță și completarea acestora;
– depunerea dosarelor în instanță;
– depuneri/ridicări cereri în instanță și la diverse instituții;
– gestionarea activităților de traducere și legalizare a actelor necesare în dosarele la care lucrează;
– reprezentare la Registrul Comerțului.

DESCRIEREA COMPANIEI
Prezenți pe piața de servicii legale încă din anul 2006, avocații noștri oferă servicii de consultanță juridică pentru o paletă de clienți din România care activează în diverse industrii:
– telecomunicații;
– IT&C;
– pharma;
– consultantă management;
– consultantă financiară;
– mass-media, publicitate.

Urmărim ca orice client al nostru să beneficieze de servicii excelente și soluții la problemele pe care le întâmpină în desfășurarea activităților, toate acestea prin calitățile profesionale ale avocaților noștri, prin respectul, devotamentul și confidențialitatea pe care le oferim.

Candidații interesați sunt rugați să trimită un CV, însoțit de o scrisoare de intenție la adresa de e-mail: [email protected]

* Anunțul expiră la data de 2 noiembrie 2015

MITU & ASOCIAŢII recrutează avocat definitiv

MITU&ASOCIATII

MITU & ASOCIAŢII SPARL recrutează avocat definitiv pentru departamentul de consultanţă, cu o experienţă de minim 5 ani, în domenii precum drept civil, comercial, corporate, dreptul muncii, achiziţii publice, dar fără a se limita la acestea.

Candidaţii interesaţi sunt rugaţi să trimită CV-ul şi o scrisoare de intenţie la adresa [email protected]

* Anunțul expiră la data de 1 noiembrie 2015