SIOUFAS & COLABORATORII recrutează avocaţi colaboratori

SIOUFAS

SIOUFAS & COLABORATORII recrutează avocaţi colaboratori.

CERINȚE
– avocați stagiari sau definitivi cu maxim 2 ani experiență de la data promovării examenului de definitivat;
– cunoștințe solide de drept civil, procedură civilă, drept societar;
– abilități de comunicare și persuasiune;
– limba engleză – nivel avansat;
– cunoștințe Microsoft Office nivel avansat.

CE OFERIM
– lucrul într-un colectiv tânăr și profesionist;
– accesul la traininguri și posibilitatea dezvoltării profesionale;
– remunerație competitivă;
– implicarea în proiecte de anvergură.

DESCRIEREA COMPANIEI
SIOUFAS & COLABORATORII este o societate internațională de avocați cu birouri în Atena, Thessalonic, Patra și București și care înregistrează peste 400 de angajați, având un portofoliu vast de clienți atât din domeniul de banking, retail, cât și alte ramuri ale economiei.

Cei interesaţi pot trimitie CV la: [email protected]

* Anunțul expiră la data de 30 ianuarie 2016

SIOUFAS & COLABORATORII recrutează avocat | Executare Silită

SIOUFAS

SIOUFAS & COLABORATORII recrutează avocat pentru departamentul de executare silită.

RESPONSABILITĂŢI
– responsabil cu îndeplinirea formelor legale specifice activităţii de executare silită;
– planificarea, organizarea, controlul şi monitorizarea efectuării acţiunilor necesare procesului de executare silită desfăşurate de executorii judecătoreşti colaboratori;
– managementul relaţiei cu executorii judecătoreşti în toată ţara;
– pregăteşte rapoarte interne specifice activităţii de executare silită către management;
– oferă suport în toate aspectele legate de relaţia cu Executorii Judecătoreşti colaboratori;
– furnizează feedback constant în scopul sporirii eficienţei în cadrul procesului de executare silită;
– propune continuarea/încetarea colaborării cu executori judecătoreşti existenţi în portofoliu;
– menţine relaţia cu Departamentul Juridic, în privinţa solicitărilor primite de la instanţele judecătoreşti sau Poliţie;
– efectuează vizite la sediul Birourilor Executorilor Judecătoreşti colaboratori aflaţi în portofoliu şi redactează rapoarte specifice în urma vizitelor efectuate;
– verifică respectarea condiţiilor contractuale de către Executorii Judecătoreşti colaboratori;
– monitorizarea performanţei şi propune măsuri de îmbunătăţire în relaţia cu Executorii Judecătoreşti colaboratori;
– monitorizarea programarea licitaţiilor şi participă la licitaţii;
– se implică direct în procesul de valorificare garanţii atât prin negocieri amiabile cât şi în cadrul licitaţiilor.

CERINŢE
– experienţă în executarea silită minim 3 ani (Cel puţin 1 an experienţă într-o poziţie de coordonare);
– studii superioare;
– disponibilitate de deplasare (postul presupune deplasare 50% din program);
– abilităţi foarte bune de comunicare şi negociere;
– abilităţi de organizare, planificare şi coordonare;
– abilităţi de analiză a indicatorilor de performanţă şi de stabilire a planurior de acţiune corespunzătoare;
– capacitatea de a soluţiona problemele;
– cunoştinţe Microsoft Office nivel avansat;
– permis de conducere categoria B – vechime cel puţin 3 ani;
– limba engleză – nivel mediu.

CE OFERIM

MARAVELA & ASOCIAŢII recrutează senior associate / managing associate | Consultanţă

Maravela & Asociatii

MARAVELA & ASOCIAŢII recrutează senior associate / managing associate competitiv, pentru departamentul de consultanţă.

CE OFERIM
– oportunitatea de a lucra într-o echipă de înalt nivel profesional;
– mediu de lucru în care se pune accentul pe integritate, colegialitate și spirit de echipă;
– proiecte și clienți de anvergură;
– oportunități reale de promovare bazate pe calitățile profesionale și umane;
– dezvoltarea calităților de management prin posibilitatea de a participa în mod direct la administrarea și dezvoltarea firmei;
– onorariu competitiv;
– spațiu de lucru elegant.

CE CĂUTĂM
– experiență de minim 5 ani de la admiterea în barou, în societăți de avocatură cu echipe formate din cel puțin 10 avocați;
– cunoștințe solide de drept, rigurozitate și raționament juridic impecabil (diploma de master acordată de o universitate străină reprezintă un avantaj);
– experiență anterioară în proiecte corporate & commercial și regulatory (experiența suplimentară în proiecte M&A și real estate & construction reprezintă un avantaj);
– deschiderea și capacitatea de a se implica într-un număr mare de arii de practică în domeniul dreptului afacerilor;
– capacitatea de a coordona de facto proiecte și echipe de avocați, dovedite prin experiența anterioară, reprezintă un avantaj;
– fluență în limba engleză, scris și vorbit (nivel avansat-proficiency); fluența în a doua limbă străină reprezintă un avantaj;
– deschiderea reală pentru formare profesională continuă, adaptarea la exigențele firmei și coordonarea avocaților asociați.

Vă invităm să ne transmiteţi CV-urile şi scrisorile de intenţie pe adresa: [email protected]

* Anunțul expiră la data de 17 februarie 2016