LIDER DE PIAŢĂ ÎN DOMENIUL DEŞEURILOR recrutează avocaţi

Companie din București, lider de piaţă în domeniul deşeurilor, recrutează avocaţi interni nivel senior executive.

DESCRIEREA POSTULUI
Asigură consultanţa juridică pentru companie, oferind soluţii juridice pentru activitatea curentă a societăţii şi reprezintă interesele societăţii în toate problemele juridice în care este angajat în relaţia cu persoanele juridice, instituţiile publice, reprezentarea în instanță în litigii comerciale litigii aferente achizițiilor publice.

PRINCIPALELE ATRIBUŢII
– consultanţă juridică în domeniul achiziţiilor publice (înregistrări SEAP, realizare şi publicare anunţuri, acte normative, contestaţii, participare în comisii de atribuire, reprezentare ofertanţi la deschidere oferte, negociere acte adiţionale);
– formularea contestațiilor și a plângerilor, în conformitate cu legislația achizițiilor publice;
– conceperea, redactarea şi avizarea contractele societăţii sau alte acte juridice încheiate cu persoanele juridice;
– verificarea şi urmărirea executării contractelor încheiate cu beneficiarii;
– soluţionarea problemelor apărute în activitatea societăţii din punct de vedere legal;
– elaborarea şi redactarea documentelor şi situaţiilor cerute de management;
– activitate de consiliere privind problemele legale cu care se confruntă societatea;
– consultanţă juridică în domeniul proiectelor obţinute pe Fonduri Europene;
– redactare acte juridice (contracte individuale de muncă şi acte adiţionale, contracte comerciale, civile, acte constitutive şi acte adiţionale, documente de atribuire achiziţii publice, acţiuni în instanţă);
– consultanţă drept comercial (negociere contracte comerciale, înfiinţare societăţi, modificare acte constitutive societăţi, recuperare debite);
– consultanţă în dreptul muncii (reprezentare persoane juridice în faţa diferitelor autorităţi, instituţii şi instanţe judecătoreşti).

CERINŢE MINIME DE COMPETENŢĂ
– educaţie minimă: studii universitare juridice (constituie avantaj studiile postuniversitare de specialitate juridică);
– minimum 10 ani experienţă în poziţii similare şi în asigurarea consultanţei în domeniile sus-menţionate;
– experiență în susținerea în instanță a acțiunilor aferente achizițiilor publice;
– experiență în susținerea în instanță a acțiunilor comerciale şi civile.

BENEFICII OFERITE
Oferim venituri importante în raport cu nivelul de pregătire şi rezultatele obținute de candidat.

CV-urile redactate în limba română se pot transmite la adresa de e-mail: [email protected]
Doar candidaţii selectaţi vor fi contactaţi.

* Anunțul expiră la data de 5 ianuarie 2017