BIRIŞ GORAN is looking for associates | Real estate & Corporate

BIRIŞ GORAN is looking for associates to join its internationally recognized real estate and corporate practices.

The successful candidates are fully qualified lawyers (bar examination completed) and will have had 2-3 years relevant real estate / corporate experience.

Excellent oral and written command of English is required.

Please send your CV and cover letter in English at: [email protected]

* Anunțul expiră la data de 6 octombrie 2017

CĂLIN & ASSOCIATES recrutează avocat definitiv | Litigii

calin

SCP CĂLIN & ASSOCIATES recrutează avocat definitiv pentru departamentul de litigii: Drept civil și Procedură Civilă, Drept Comercial, Contencios Administrativ, Drept Fiscal, Insolvență.

Candidații trebuie să dețină cunoștințe temeinice de drept material și procedural, precum și o experiență de cel puțin 5 ani în litigii privind aceste domenii.

Candidatul ideal trebuie, de asemenea, să dețină experiență practică în relațiile cu instituţiile publice.

Căutăm avocați dedicați, experimentați, proactivi și cu deosebite calități de comunicare.

Munca în echipă, atitudinea pozitivă, documentarea aprofundată și abordarea analitică trebuie să te definească în exercitarea profesiei.

Experiența în domeniul datelor cu caracter personal și cunoștințele solide de limba engleză constituie avantaj.

Dacă deții aceste calități și vrei să faci parte dintr-o echipă tânără, aflată într-o continuă ascensiune și orientată spre succesul clienților pe care îi reprezintă, te rugăm să ne trimiți CV-ul tău, însoțit de o scrisoare de intenție, la adresa de e-mail: [email protected]

MURAR & ASOCIAŢII recrutează avocați stagiari

Murar & Asociatii

MURAR & ASOCIAŢII recrutează avocați stagiari, membri ai Baroului București.

Solicităm bune cunoștințe teoretice şi practice ale dreptului civil, precum și ale procedurii civile. De asemenea, este importantă o foarte bună cunoaștere a limbii române, ușurința şi fluența în exprimarea scrisă şi vorbită.

Experienţa relevantă în materia dreptului afacerilor, precum și cunoașterea temeinică a dreptului insolvenței, dreptului fiscal și administrativ reprezintă un avantaj.

Căutam persoane serioase, responsabile, care doresc crearea și dezvoltarea unei cariere în cadrul unei societăți de avocați specializată în materia dreptului afacerilor (drept fiscal, recuperare de creanțe, insolvenţă, litigii și consultanță în materie comercială etc.).

SCPA MURAR & ASOCIAŢII este o societate de avocați înfiinţată în anul 2009 ce oferă servicii de consultanță, asistență și reprezentare juridică îndeosebi persoanelor juridice de drept privat ori public.

Persoanele interesate sunt rugate să transmită cv-ul, redactat în limba română, la adresa de e-mail: [email protected]

VLĂNŢOIU & ASOCIAŢII recrutează avocat

Vlantoiu

VLĂNŢOIU & ASOCIAŢII recrutează avocat.

CANDIDATUL IDEAL
Căutam avocat dedicat, care înţelege că succesul este direct proporţional cu implicarea. Suntem exigenţi şi aşteptăm ca cei care lucrează cu noi să fie exigenţi cu ei înşişi.

VIITORUL MEMBRU AL ECHIPEI NOASTRE
– este membru al Baroului Bucureşti;
– are o excelentă cunoaştere teoretică a dreptului civil și un nivel de practică satisfăcător;
– stăpâneşte limba română şi engleză, scris şi vorbit;
– știe să opereze cu programe legislative, editoare de text, internet;
– este pregătit să lucreze în echipă, evoluând în acelaşi timp independent şi responsabil;
– este deschis să dobândească cunoștințe profesionale din domenii de drept noi, de nişă;
– altă limbă de circulaţie în afară de limba engleză şi permis de conducere reprezintă avantaj.

DESCRIEREA JOBULUI
Asistare, reprezentare și consultanţă în speţe de drept civil, dreptul muncii, drept corporativ, proprietate intelectuală s.a.

BENEFICII / BONUSURI OFERITE
– pachet salarial competitiv (sumă fixă + bonusuri), stabilit în funcţie de nivelul la intrarea în companie;
– creşteri salariale previzionate printr-un plan de remunerare şi dezvoltare discutat la interviu.

DESCRIEREA COMPANIEI
VLĂNŢOIU & ASOCIAŢII este o societate de avocați modernă, unde sunt încurajate personalităţile unice, care au ca deziderat să îşi atingă potenţialul uman şi profesional.
Pentru că cei care lucrează cu noi să se simtă stimulaţi să se dezvolte, ne-am străduit să creăm un mediu de lucru nonconformist, în care am îmbinat pasiunea noastră pentru perfecţiune cu cea pentru armonie.

CV-urile pot fi transmise la adresa de e-mail: [email protected]

* Anunțul expiră la data de 12 octombrie 2017