ANTICO & PARTNERS recrutează avocat | Consultanţă

Societatea Civilă de Avocați ANTICO & PARTNERS SPRL recrutează un avocat pentru Departamentul de Consultanţă.

PROFILUL CANDIDATULUI
– persoană proactivă care își dorește dezvoltarea unei cariere în cadrul unei Societăți civile profesionale de avocați cu experienţă internațională;
– persoană responsabilă, organizată, comunicativă, loială;
– să fie membru al Baroului București;
– experienţă în redactarea de contracte, opinii legale, notificări, somaţii;
– să aibă cunoștințe juridice solide de drept civil, societar (experienţă profesională cu societăţi pe acţiuni poate constitui avantaj);
– să cunoască limba engleză – limbaj juridic. Cunoașterea limbii italiene poate constitui avantaj;
– să aibă abilități de structurare, revizuire şi sintetizare a ideilor şi a textelor juridice;
– să aibă disponibilitate de a lucra în afara birolului sau la sediul clienților.

În funcţie de experiența deținută, se poate solicita candidatului să susțină un test de evaluare a cunoștințelor.

PROFILUL ANGAJATORULUI
Societatea civilă de avocați Antico & Partners SPRL activează de peste 10 în domeniul juridic şi oferă servicii de asistență și reprezentare juridică atât în România cât și prin colaboratorii săi, în Italia şi Republica Moldova.

Domeniul în care își desfășoară activitatea societatea de avocatură include dreptul civil, dreptul societar și comercial, achiziții publice, fiscal, insolvență și faliment, imobiliar, dreptul muncii, banking etc.

Candidații interesați pot transmite CV la adresa de email: [email protected] şi [email protected]

* Anunțul expiră la data de 22 mai 2023

MIHAELA LUPU recrutează asistent manager

Cabinetul de Avocat MIHAELA LUPU recrutează asistent manager.

CERINȚE
– abilități de lucru în echipă;
– foarte bune abilități de utilizare pachet Microsoft Office;
– atenţie sporită la detalii;
– seriozitate;
– proactivitate;
– excelentă cunoaştere a limbii române, exprimare corectă şi coerentă, atât verbal, cât şi în scris;
– capacitate de gestionare a situaţiilor dificile şi de prioritizare a activităţilor.

DESCRIEREA POSTULUI
– activitate de secretariat (asigurarea relației cu clienții, furnizorii, orice alte persoane, primirea și gestionarea corespondenței, copierea, arhivarea, scanarea documentelor);
– organizare sarcini și termene de judecată aferente dosarelor/altor proiecte din activitatea Cabinetului;
– asigurare necesar de birotică și consumabile;
– colectarea documentelor financiare ale cabinetului, centralizarea și trimiterea acestora către contabilitate;
– redactare diverse adrese/răspunsuri necesare organizării activității cabinetului;
– asigurare protocol, primire clienți, asigurare suport în cadrul întâlnirilor;
– emiterea și comunicarea pe e-mail a facturilor.

Experiența în domeniu reprezintă un avantaj.

Persoanele interesate sunt invitate să trimită CV-ul lor la adresa de e-mail [email protected]

MIHAELA LUPU recrutează avocaţi

Cabinetul de Avocat MIHAELA LUPU își extinde echipa de litigii, arbitraj și consultanță.

CERINȚE
– experiență în avocatură 0 – 3 ani;
– pregătire juridică temeinică (preponderent cunoștințe juridice de drept civil, drept comercial);
– bună gestionare a sarcinilor și timpului de lucru;
– acuratețe în exprimare juridică (verbal și scris);
– capacitate de analiză și sinteză;
– orientare spre îndeplinirea sarcinilor de o manieră eficientă și deopotrivă, calitativă;
– deschidere spre o cât mai bună cunoaștere.

BENEFICII
– oportunitatea de a lucra într-un mediu tânăr și dinamic;
– implicare în proiecte complexe;
– onorarii avocațiale corespunzătoare implicării și contribuției în realizarea proiectelor.

Avocații sunt invitați să trimită CV-ul lor la adresa de e-mail [email protected]