MURAR & ASOCIAŢII recrutează avocați

MURAR & ASOCIAŢII recrutează avocați.

Solicităm bune cunoștințe teoretice și/sau practice ale dreptului comercial și civil, precum și ale procedurii civile.
De asemenea, este importantă o foarte bună cunoaștere a limbii române, ușurința şi fluența în exprimarea scrisă şi vorbită.
Constituie un avantaj cunoașterea dreptului insolvenței, dreptului fiscal și administrativ.

Căutam persoane serioase, responsabile, care doresc crearea și dezvoltarea unei cariere în cadrul unei societăți de avocați specializată în materia dreptului afacerilor (drept fiscal, recuperare de creanțe, litigii și consultanță în materie comercială etc.).

SCPA MURAR & ASOCIAŢII este o societate de avocați înfiinţată în anul 2009 ce oferă servicii de consultanță și reprezentare juridică îndeosebi persoanelor juridice de drept privat ori public.

Persoanele interesate sunt rugate să transmită cv-ul, redactat în limba română, la adresa de e-mail: [email protected]

* Anunțul expiră la data de 11 octombrie 2024

CRISTINA TIMARU recrutează avocaţi

CRISTINA TIMARU Cabinet de Avocat recrutează trei avocaţi.

CERINŢE
– full time colaborare;
– remote;
– cunoştinţe drept civil, comercial, dreptul munii, dreptul familiei, contracte speciale;
– deplasare dosare instanţă în Bucureşti şi restul ţării.

OFERIM
– program de lucru flexibil;
– pachet salarial atractiv şi bonusuri;
– mediu foarte plăcut de lucru.

Cv urile se pot trimite până la 01.11.2024 la adresa de e-mail: [email protected]

* Anunțul expiră la data de 28 octobrie 2024

LUCA MIHAI-CĂTĂLIN recrutează avocaţi

Cabinet de Avocat LUCA MIHAI CĂTĂLIN recrutează avocaţi.

Cabinet de Avocat LUCA MIHAI-CĂTĂLIN este specializat în domeniul jocurilor de noroc, drept civil, dreptul afacerilor, drept contravențional, drept administrativ, drept fiscal, GDPR și proprietate intelectuală.

CANDIDATUL IDEAL
– deține cunoștințe juridice temeinice de drept civil și procesual civil; cunoașterea legislației privind organizarea și exploatarea jocurilor de noroc reprezintă un avantaj;
– demonstrează raționament juridic riguros, capacitate de analiză și interpretare a dispozițiilor legale incidente raportat la particularitățile fiecărui proiect;
– cunoaște limba engleză scris/vorbit la nivel avansat;
– este o persoană organizată, cu abilități de management al proiectelor;
– are spirit inovativ, excelente abilități de comunicare și dă dovadă de spirit de echipă.

CE OFERIM
– mediu de lucru prielnic unei dezvoltări profesionale în arii diverse ale dreptului;
– echipă tânără, pasionată și energică;
– pachet financiar atractiv, actualizat periodic în funcție de performanțe.

Candidații interesați sunt rugați să transmită CV-urile la adresa de e-mail: [email protected]

* Anunțul expiră la data de 28 octombrie 2024

CHIRIC & CHIRIC recrutează avocaţi stagiari

CHIRIC & CHIRIC recrutează avocaţi colaboratori stagiari.

Tip Job: Full time
Nivel Carieră: Entry-Level/primii 3 ani exp.
Permis Conducere: B (vechime cel puţin 1 an)

– integritate morală şi profesională;
– dorinţa de a învăţa şi de a se perfecţiona, capacitatea de a gândi şi acţiona responsabil;
– abilităţi de analiză, sinteză şi adoptare a deciziilor cu promptitudine;
– persoană organizată;
– capacitatea de a respecta termenele;
– foarte bune abilităţi de operare PC: Internet, E-mail, Microsoft Office.

RESPONSABILITĂŢI/BENEFICII
– experienţă în formularea actelor de procedură: cereri de chemare în judecată, întâmpinări, căi de atac, contestaţii, concluzii, note, etc;
– experienţă în reprezentarea în instanţă, în vederea susţinerii cauzelor;
– abilităţi de comunicare, excelenta cunoaştere a limbii române, exprimare coerentă şi corectă, atât verbal, cât şi în scris;
– urmărirea şi gestionarea dosarelor aflate pe rolul instanţelor de judecată, consultanţă pe marginea acestora şi formularea de avize legale;
– abilităţi în vederea documentării juridice, în vederea formulării acţiunilor, întocmirea şi completarea dosarelor pentru instanţă;
– abilităţi în redactarea de acte/documente juridice (adrese, cereri, notificări, opinii legale, rapoarte juridice, corespondenţă juridică, etc.).

DESCRIEREA COMPANIEI
Societate Civila de Avocati, membră a Baroului Bucuresti.
Activitatea societatii se desfasoara in spiritul profesionalismului și onestitatii.

CV-urile se vor transmite la adresa de mail: [email protected]
Persoanele selectate vor fi contactate telefonic pentru interviu.
Toate aplicaţiile vor fi tratate cu confidenţialitate.

SCHOENHERR & ASOCIAȚII is looking for an Attorney at Law | Real Estate

SCHOENHERR_LOGO

SCHOENHERR & ASOCIAȚII is looking for a motivated Attorney at Law specializing in Real Estate to join our team in Bucharest.

REQUIERED QUALIFICATIONS
– Law school graduate with Bar membership;
– 4-5 years of professional experience, particularly in real estate matters;
– excellent command of written and spoken English; knowledge of additional languages is a plus.

SKILLS
– outstanding knowledge of the real estate legal framework and practice;
– strong commitment to continuous learning and professional development;
– proactive attitude and positive approach to work;
– strong analytical skills and meticulous attention to detail;
– excellent research, writing and verbal communication skills;
– dedication to client service;
– efficient, good communicator, flexible and adaptable.

WHAT WE OFFER
– interesting and challenging work for renowned clients;
– an innovative and international working environment with high profile mandates;
– the opportunity to work closely with other practice groups on a domestic and cross-border basis;
– regular trainings at the Schoenherr Academy and specific trainings held in various CEE countries where we have offices;
– recognized state of the art legal skills. We will constantly help you improve your knowledge and management abilities;
– continuous coaching & mentorship. We are passionate about our work. We will make sure you receive both formal training and as regular- mentorship from your manager and others;
– ability to work with an exclusive clientele;
– dynamic and supportive work environment.

If you meet these qualifications and are excited about working with international clients, we invite you to apply. Join our successful, career-minded team and take the next step in your professional journey!
We look forward to hearing from you!
Please send your CV and motivational letter in English to Ana Lupsor at [email protected]

SCHOENHERR & ASOCIAȚII is looking for an Attorney at Law | Data Protection

SCHOENHERR & ASOCIAȚII is looking for a motivated Attorney at Law specializing in Data Protection to join our team in Bucharest.

– 3-5 years of professional experience, particularly in data protection matters;
– excellent command of written and spoken English; knowledge of additional lan-guages is a plus.

SKILLS
– outstanding knowledge of the data protection legal framework and practice;

– an innovative and international working environment with high profile man-dates;
– regular trainings at the Schoenherr Academy and specific trainings held in vari-ous CEE countries where we have offices;

If you meet these qualifications and are excited about working with international cli-ents, we invite you to apply. Join our successful, career-minded team and take the next step in your professional journey!