CEPARU & IRIMIA recrutează avocat | Achiziții publice

CEPARU & IRIMIA recrutează avocat specializat în achiziții publice.

PROFILUL CANDIDATULUI
– avocat cu experiență specifică în servicii de consultanță, asistență și reprezentare juridică în domeniul achizițiilor publice.

PROFILUL ANGAJATORULUI
Societatea civilă de avocați CEPARU & IRIMIA activează de peste 15 ani în domeniul achizițiilor publice, fiind implicată în proiecte de infrastructură de importanță majoră.
În cadrul societății se încurajează spiritul de echipă și se asigură o ambianță agreabilă de lucru.

Se oferă un pachet de onorarii motivant, bazat atât pe asigurarea stabilității financiare cât și pe criterii de performanță.

Candidații interesați pot transmite CV la adresa de email: [email protected]

* Anunțul expiră la data de 15 noiembrie 2024

CĂIANU SERGIU TITU recrutează consilier juridic | Executare silită

Biroul Executorului Judecătoresc CĂIANU SERGIU TITU recrutează consilier juridic.

CRITERII DE SELECȚIE
– peste o lună de experiență în Juridic.

CERINȚELE CANDIDATULUI IDEAL
– absolvent/a de studii juridice;
– cunoştinţe de operare calculator (Microsoft Office, Internet);
– o bună cunoaștere a legislației aplicabile în materia executării silite;
– atenţie la detalii;
– excelente abilități de organizare și planificare a activității.

DESCRIEREA JOBULUI – ATRIBUȚII
– instrumentarea dosarelor de executare, cu respectarea termenelor și condițiilor prevăzute de lege;
– tehnoredactarea tuturor actelor de executare silită necesare în cadrul procedurii;
– procesarea corespondenţei aferente dosarelor de executare aflate în portofoliu;
– furnizarea de informații cu privire la dosarele de executare silită instrumentate părților din dosarele de executare.

Perioadă nedeterminată.

DESCRIEREA COMPANIEI
Biroul Executorului Judecătoresc CĂIANU SERGIU TITU din Timişoara este specializat în îndeplinirea procedurilor specifice de executare silită, notificarea actelor, recuperări de creanțe inclusiv pe cale amiabilă, evacuări, puneri în posesie, executări silite mobiliare și imobiliare.

Dacă ești interesat trimite CV–ul tău la adresa de e-mail: [email protected]

Anunțul este valabil pentru municipiul Timișoara.

MIHAELA – RUXANDRA SAVA recrutează avocat stagiar

Cabinet de Avocat MIHAELA – RUXANDRA SAVA recrutează avocat stagiar.

DESPRE NOI
Cabinet de Avocat MIHAELA – RUXANDRA SAVA oferă servicii de consultanță în domeniul protecteției datelor cu caracter personal și al dreptului noilor tehnologii.

CERINȚE
– limba engleză nivel avansat;
– disponibilitatea de a lucra 100% de la distanță.

CV-urile în limba română și în limba engleză se trimit la adresa de e-mail [email protected]

E-INFRA Group is looking for an In-House Lawyer

E-INFRA Group is looking for an In-House Lawyer.

We are seeking a highly skilled and motivated Lawyer to join our dynamic team at E-INFRA Group and its affiliated entities. As our colleague, you will play a key role in providing legal advice and guidance across all aspects of our operations, with a focus on real estate.

RESPONSIBILITIES
– provide legal advicel and guidance on all aspects of the companies’ operations, covering both day-to-day and strategic business affairs, with an ephasis in areas such as Offer legal assistance in areas such as Comercial and Real Estate matters, ensuring full legal compliance;
– draft and review a wide range of contracts, including real estate acquisition agreements and supply contracts for products and services; oversee contract management processes;
– identify, assess, and mitigate legal risks;
– proactively communicate with management, proposing effective legal strategies; collaborate with internal stakeholders, including Management, Finance, and Operations teams, to address legal concerns and minimize risks;
– provide updates on legislative and regulatory changes that may impact E-INFRA Group and insights on potential business implications.

SKILLS AND QUALIFICATIONS
– minimum 8 years of professional experience as a lawyer;
– proficiency in both spoken and written English;
– advanced legal knowledge with a focus on real estate and commercial;
– proven ability to work independently;
– strong strategic thinking and negotiation skills;
– exceptional accuracy and a results-driven mindset;
– effective time and priority management skills;
– excellent analytical and problem-solving abilities, with a keen ability to identify and manage legal risks;
– team-oriented approach, with strong collaboration, communication, and interpersonal skills.