DRAGNE & ASOCIAȚII recrutează avocați definitivi

Dragne & Asociatii

DRAGNE & ASOCIAȚII recrutează avocați definitivi cu experiență de 3 – 4 ani.

CERINȚE
– o foarte bună cunoaștere a limbii engleze – imbaj juridic (atât la nivel conversațional cât și în redactarea documentelor);
– cunoștințe solide și experiență practică în domeniul litigiilor în materia dreptului comercial/societar, civil, contencios administrativ şi fiscal, penal (experiență de 3 – 4 ani);
– experienţă în reprezentarea clienţilor în faţa instanţelor de drept comun şi experienţă în relaţionarea cu instituţiile publice;
– abilități de comunicare, analiză și sinteză, abilităţi pentru desfăşurarea activităţii în echipă;
– cunoștințe temeinice în Microsoft Word;
– deţinere permis auto categoria B şi/sau disponibilitate pentru deplasări la instanţele din țară.

Pentru a depune candidatura vă invităm să ne transmiteţi următoarele la adresa [email protected]
– CV în limba engleză;
– scrisoare de intenție în limba engleză în care explicați pe scurt de ce doriți să faceți parte din echipa de avocați Dragne & Asociații și ce vă motivează în exercitarea profesiei de avocat.

* Anunțul expiră la data de 21 iunie 2018

BDO is looking for an attorney at law

TUDOR, ANDREI & ASOCIAŢII is looking for an attorney at law.

Looking for a new challenge in your legal career?
Join us and work as an Attorney for a growing law firm, providing professional and qualified legal services.

You will find a friendly working environment and a management approach that allows everybody to participate and share ideas.
At BDO we are focused on EXCEPTIONAL CLIENT SERVICE and you will have the opportunity to be the best in your area of expertise.
We count on your INTEGRITY, ACCOUNTABILITY and commitment to the team because we strongly believe Relationships Matter.
We train your mind and your spirit because we know that professional COMPETENCE needs good energy and attitude.

Come and meet us! Join TUDOR, ANDREI SI ASOCIATII in association with BDO Romania and let’s make a difference in legal consultancy!
Send your application for Attorney at Law at career [at] bdo [dot] ro

IACOB & ALEXANDRU recrutează asistent avocat

IACOB & ALEXANDRU

IACOB & ALEXANDRU recrutează asistent avocat.

Tip contract: Full time / Normă ȋntreagă

Nivel de carieră: Entry level / Primii 3 ani de experienţă

CANDIDATUL IDEAL
– are studii superioare ȋn domeniul juridic;
– abilităţi de comunicare, spirit de echipă;
– flexibilitate, eficienţă şi responsabilitate;
– utilizează cu ușurință construcții gramaticale complexe;
– limba engleză avansat (scris/vorbit);
– persoană organizată, dornică să înveţe lucruri noi și proactivă;
– spirit organizatoric;
– seriozitate și conștiinciozitate;
– punctualitate, seriozitate şi atenţie la detalii şi la respectarea termenelor;
– disponibilitate la deplasări.

RESPONSABILITĂŢI
– cercetări legislative şi documentare juridică pentru avocaţii societăţii;
Menţinerea relaţiilor de natură administrativă cu instituţiile publice, instanţele judecătoreşti, Registrul Comerţului, autorităţile cu atribuţii jurisdicţionale, notari publici şi executori judecătoreşti, traducători, organe ale administraţiei publice, precum şi a altor persoane juridice, inclusiv, dar fără a se limita la:
– depunere şi ridicare documente, studiu dosare aflate pe rol în instanţă şi la diverse instituţii;
– efectuarea operaţiunilor la Registrul Comerţului: depunere şi ridicare documente, plată taxe, obţinere informaţii, prezenţă în audienţă;
– depunere şi ridicare documente de la OSIM; monitorizări de baze de date;
– efectuarea diverselor operaţiuni la Administraţiile Financiare, Primării;
– orice alte deplasări impuse de natura activităţii desfăşurate în cadrul societăţii;
– activităţi de natură juridică şi administrativă specifică societăţii, precum, dar fără a se limita la ţinerea evidenţei documentelor interne;
– studierea temeinică a dosarelor încredinţate;
– urmărirea modificărilor legislative;
– redactarea de cereri, pregătire probatoriu;
– întocmirea şi evidenţa dosarelor societăţii;
– gestionarea activităţilor de traducere şi legalizare a actelor necesare în dosarele în care este implicat.

OFERTĂ
Bonusurile şi beneficiile se discută la interviu.

Candidații interesați sunt rugați să trimită un CV la adresa de e-mail: [email protected]

SCHOENHERR & ASOCIAȚII sucht Attorney at Law | Allgemeines zivil und Handelsrecht mit Schwerpunkt Real Estate

SCHOENHERR_LOGO

SCHOENHERR & ASOCIAȚII Wir suchen ab sofort auf Vollzeitbasis Attorney at Law – allgemeines Zivil- und Handelsrecht mit Schwerpunkt Real Estate (3-4 Jahren Erfahrung).

WIR SUCHEN ENGAGIERTE PERSÖNLICHKEITEN MIT
– abgeschlossener juristischer Ausbildung;
– Einsatzbereitschaft und out-of-the-box thinking;
– ausgezeichneten Deutsch- und Englischkenntnissen;
– Freude an ökonomischen Überlegungen;
– erste Berufserfahrung im Bereich Real Estate von Vorteil;
– zusätzlicher internationaler Abschluss (LL.M.) oder Tätigkeit im Ausland von Vorteil;
– hohes Engagement und Affinität zur Arbeit in einem internationalen Umfeld;
– schnelle Auffassungsgabe, hohe Lösungskompetenz und Blick fürs Detail;
– Freude an ökonomischen Überlegungen und naturwissenschaftliches Grundverständnis;
– Kooperations-, Kommunikations- und Teamfähigkeit.

WIR BIETEN
– ein innovatives und internationales Arbeitsumfeld mit renommierten Mandaten;
– abwechslungsreiche Tätigkeiten;
– attraktive Aus- und Weiterbildungsmöglichkeiten;
– unmittelbaren Kontakt mit renommierten MandantInnenen und enge Zusammenarbeit mit anderen Fachbereichen und internationalen Büros;
– hervorragende persönliche und fachliche Weiterbildung im Rahmen der Schönherr Academy;
– selbstständiges und eigenverantwortliches Arbeiten;
– ein kollegiales Betriebsklima;
– ein umfangreiches Angebot an social benefits.

Wenn Sie in einem erfolgreichen Team mitarbeiten wollen, Herausforderungen lieben und den Kontakt mit anspruchsvollen Mandanten suchen, dann senden Sie Ihre aussagekräftigen Bewerbungsunterlagen (CV und Motivationsschreiben) auf Deutsch an unsere Human Resources Abteilung, Ana Lupsor: [email protected]