GALAN, DRAGNEA & ASOCIAŢII recrutează avocaţi definitivi

Societatea civilă de avocaţi GALAN, DRAGNEA & ASOCIAŢII recrutează avocaţi definitivi.

Căutam persoane proactive care își doresc crearea și dezvoltarea unei cariere în cadrul societăţii GALAN, DRAGNEA & ASOCIAŢII.

Candidatul ideal este o persoană responsabilă, organizată, comunicativă, punctuală, loială și interesată să dobândească experiență în activitatea de litigii și consultanță juridică și care privește această oportunitate de colaborare ca pe un proiect pe termen lung.

Trimite-ne CV-ul tău la adresa de e-mail: [email protected]

* Anunțul expiră la data de 27 mai 2024

PAUL DUMBRĂVANU recrutează avocat | Imobiliare

PAUL DUMBRĂVANU recrutează avocat | Imobiliare.

CANDIDATUL IDEAL
– cunoștințe temeinice de drept și logică juridică;
– vocabular consistent în limba romană;
– comunicare: excelente aptitudini de comunicare și claritate în exprimare. Abilitatea de a asculta, înțelege și răspunde nevoilor clienților;
– etică și integritate;
– confidențialitate.

Pentru a depune candidatura vă invităm să ne transmiteți Curriculum Vitae la următoarea adresă de e-mail: [email protected]

DESCRIEREA JOBULUI
– redactarea actelor specifice domeniului juridic;
– activitate de birou;
– interacționează și comunică eficient pentru a înțelege nevoile clienților și provocările lor juridice.

BENEFICII
Mediu de Lucru Profesionist: Lucrați într-un mediu care promovează excelența și dezvoltarea profesională.
Oportunități de Învățare: Acces la cursuri și seminarii pentru dezvoltare profesională continuă.
Flexibilitate: Valorizăm echilibrul dintre viața profesională și cea personală.
Recunoaștere: Un mediu în care munca și contribuția dumneavoastră sunt valorizate și recunoscute.
Suport și Colaborare: Spirit de echipă.
Un pachet salarial competitiv.

În cadrul acestui rol, veți avea ocazia să lucrați într-un mediu dinamic având șansa de a aplica și extinde cunoștințele juridice, oferind soluții la provocările juridice ale clienților din domeniul imobiliar.

DESCRIEREA CABINETULUI
Cu o carieră de peste 18 ani în drept imobiliar,PAUL DUMBRĂVANU a construit un cabinet ce se distinge prin eficiență, cunoștințe solide și abordări pragmatice în soluționarea cazurilor.
Echipa este formată din avocați experimentați, care lucrează împreună pentru a oferi clienților servicii juridice de cea mai înaltă calitate.
Colaborarea în cadrul echipei se fundamentează pe partajarea cunoștințelor și expertizei, cu un focus pe dezvoltarea profesională continuă și aderarea strictă la standardele etice ale profesiei.
Cabinetul oferă asistență juridică cuprinzătoare în tot ce privește dreptul imobiliar, implicându-se atât în negocierea contractelor, cât și în litigii.

Anunţul este valabil pentru municipiul Bucureşti.

BIRIȘ GORAN is looking for a Lawyer | Real Estate

BIRIŞ GORAN is looking for a Real Estate Lawyer in Bucharest with 3 to 5 years’ experience.

We regularly advise a wide range of companies, from emerging to mid-size to multinationals across a variety of industry sectors, including real estate, fast moving consumer goods, banking and finance, private equity funds, retail, pharmaceuticals, energy or construction materials. Our competition, corporate/M&A, energy, litigation, real estate and tax practices are routinely listed as top tier practices in Romania by reputable legal directories and our key lawyers are largely recognized as leaders in their fields.

WHAT ARE WE LOOKING FOR?
3-5 years seniority from admission to the Bar;
– positive, proactive, can-do attitude;
– creative thinking while also being able to work well under tight deadlines;
experience in real estate & construction law (leasing and construction law matters, title investigations and due diligence reports, transactional experience in drafting/negotiating SPA’s and other documents);
fluent in English (writing, speaking);
– strong legal reasoning skills and legal research and writing skills.

WHAT DO WE OFFER?
– friendly and dynamic working environment;
– opportunity to work in a multi-disciplinary team;
– flexible working schedule;
– medical subscription.

Please send your resume in English to the following e-mail address: [email protected]

ŢUCA ZBÂRCEA & ASOCIAŢII is looking for a Lawyer | Public Procurement

Tuca-Zbarcea-Asociatii 10

ȚUCA ZBÂRCEA & ASOCIAȚII is looking for a fully-fledged lawyer willing to join our Public Procurement, Concessions and Public-Private Partnerships practice (Consultancy).

Our favorite candidate would be a career-oriented young lawyer determined to develop his or her professional experience as part of a team of highly and internationally appreciated professionals.

REQUIREMENTS
– a qualified lawyer with at least 3 years of experience, determined to build a career with focus on the public law field;
– experience in previous relevant projects in the field of public law is an advantage;
– very good research, writing and analytical skills;
– strong communication skills, pro-active attitude, team player;
– very good command of English.

BENEFITS
– involvement in large-scale public projects carried out at national and international level;
– attractive fee with performance bonus prospects;
– opportunity to work and develop your career in a national and international professional environment.

If you fit the description, you are looking for self-improvement and are ready to assume increasing responsibilities in a highly competitive environment, please send your CV with a cover letter expressing your interest in joining our law firm to “[email protected]” by May 24th, 2024 at the latest.